Pacjent do funkcjonariuszy: „Żyję i dlatego mogę podziękować policjantom za pomoc i błyskawiczną reakcję…’’

0

Słowa uznania wpłynęły do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie: ,,Żyję i dlatego mogę podziękować policjantom za pomoc i błyskawiczną reakcję oraz za wspaniałe pilotowanie w drodze do szpitala’’. Napisał je mężczyzna, którego sytuacja zdrowotna była bardzo poważna, gdyż wymagał on natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Służba w policji jest nieprzewidywalna. Przekonali się o tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego stargardzkiej komendy, do których w trakcie służby podjechał samochód marki porsche. Z pojazdu wybiegła zdenerwowana kobieta, prosząc mundurowych o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala z uwagi na pogarszający się stan zdrowia jej partnera, który znajdował się w samochodzie.

Policjanci wiedzieli, że w takiej sytuacji liczy się każda minuta. Od razu poinformowali dyżurnego jednostki o zaistniałej sytuacji, włączyli sygnały uprzywilejowane i ruszyli w kierunku szpitala. Bezpośrednio za nimi jechał pilotowany samochód.

Na miejscu mężczyzna – z pomocą policjantów – został przekazany personelowi medycznemu, który udzielił mu specjalistycznej pomocy. Następnego dnia do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wpłynęły ww. podziękowania.

– W takich momentach hasło ,,Pomagamy i chronimy” nabiera szczególnego znaczenia. Naszym priorytetem, jako policjantów, jest pomagać i chronić mieszkańców. Miło jest usłyszeć słowa uznania po wykonanej służbie, za które dziękujemy – mówi asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

(p)

Poprzedni artykułBędzie modernizacja bazy sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego
Następny artykułSPWZOZ. Będzie nowy respirator, stół do masażu i lodówko-zamrażarka dla laboratorium


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj