Większy żłobek – więcej maluchów pod opieką

0

To bardzo dobra wiadomość dla rodziców najmłodszych stargardzian. Pewne już jest, że Żłobek Miejski „Leśna Polana” będzie powiększony o nowy budynek, w którym swoje miejsce znajdzie nawet 116 dzieci. Miasto ma gotową koncepcję tej dużej inwestycji. Na jej podstawie sporządzona zostanie dokumentacja projektowo-kosztorysowa, a to kolejny duży krok w stronę realizacji nowej, większej „Leśnej Polany”.

W ramach inwestycji istniejąca siedziba żłobka na os. Zachód zostanie rozbudowana. Powstanie tam nowy budynek o powierzchni około 570 m2. W wygodnych, w pełni wyposażonych wnętrzach znajdzie się miejsce dla ponad 100 maluchów. Na terenie żłobka będzie także zupełnie nowy plac zabaw. W budynku powstaną również wszystkie niezbędne pomieszczenia, m.in. łazienki i szatnia.

– Ten dodatkowy budynek zaspokoi potrzeby praktycznie wszystkich rodziców, chcących skorzystać z profesjonalnej opieki nad swoimi małymi dziećmi. Obiekt będzie nowoczesny, bezpieczny i w pełni komfortowy dla podopiecznych. Najbliższe miesiące to wszystkie niezbędne działania formalne, a już w przyszłym roku zamierzamy zacząć budowę żłobka – mówi prezydent Rafał Zając.

Prace na koncepcją rozbudowy „Leśnej Polany” rozpoczęły się już w ubiegłym roku. Na koniec marca 2024 dokumenty były gotowe. Dzięki temu możemy zobaczyć m.in. wizualizację nowego obiektu. Koncepcję przygotowała firma ze Stargardu – Biuro Projektów Art-Projekt Sp. z o.o. Kolejnym krokiem będzie opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Potem przyjdzie czas na ogłoszenie przetargu, wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy i rozpoczęcie prac.

Aktualnie Żłobek Miejski „Leśna Polana” znajduje się w dwóch lokalizacjach. Na os. Zachód codzienną opiekę dostaje 86 maluchów. Z kolei w budynku przy ul. Z. Krasińskiego jest miejsce dla 114 dzieci. Po budowie nowego obiektu na os. Zachód liczba miejsc żłobkowych w miejskiej placówce zwiększy się o ponad 50%

(m)

wizualizacja: Biuro Projektów ART-PROJEKT Sp. z o.o.

Poprzedni artykułMiał narkotyki, był poszukiwany, ukradł telefon
Następny artykułLigowe derby w końcu dla PGE Spójnia Stargard


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj