Mistrzostwa Polski Młodzików. Medale dla Zielonych Stargard

0

244 zawodników z 54 klubów wystartowało podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Zapasach, organizowanych w Stargardzie.

Impreza tradycyjnie odbyła się na parkiecie hali OSiR. W czasie otwarcia zawodów nagrody otrzymały stargardzkie tegoroczne medalistki Mistrzostw Polski – Nikola Piechocka, Paulina Kucharczyk i Katarzyna Mądrowska.

Wręczone zostały również stypendia dla wyróżniających się zawodników na rok 2019. W gronie tym znaleźli się Bartek Kiszka, Jakub Matwiejczyk, Paulina Kucharczyk oraz Nikola Piechocka.

Zostały przyznane dodatkowe wyróżnienia: najlepszy zawodnik zawodów –  Maciej Szmyd Orzeł Karolewo, najlepszy zawodnik Feniks Pesta Stargard – Jakub Matwiejczyk, najmłodszy finalista – Jakub Kęsy Olimpia Cieszków. Zawodnicy Feniks Pesta dobrze się spisali. Stoczyli wiele walk, a najbliżej medalu był Jakub Matwiejczyk kat. 38 kg, który walczył o brąz, ale niestety przegrał na punkty. Natomiast dwa medale zdobyli zawodnicy Zielonych Stargard.

Poniżej wyniki stargardzkich zawodników – pierwsza dziesiątka:
– 5. miejsce Jakub Matwiejczyk 38 kg,
– 10. miejsce Jakub Przybylski 41 kg,
– 2. miejsce Kamil Rokicki (Zieloni Stargard),
– 2. miejsce Eryk Grenda 68 kg (Zieloni Stargard).

– Uważam, że organizacyjnie wypadliśmy bardzo dobrze. Pochlebne słowa padły ze strony przedstawicieli i obserwatora Polskiego Związku Zapaśniczego. Jeżeli chodzi o start naszych zawodników, to nie ukrywam, że liczyliśmy na co najmniej dwa medale, ale cóż, wyciągniemy wnioski. Dziękuję wszystkim zawodnikom za piękne walki – powiedział Mariusz Kucharczyk.