W Ratuszu opłata skarbowa tylko kartą

0

Od 10 czerwca (poniedziałek) załatwiając sprawę w Ratuszu przy Rynku Staromiejskim, nie trzeba będzie mieć gotówki. Wystarczy karta. Dzięki temu obsługa stanie się szybsza i wygodniejsza. Trzeba jednak pamiętać, że w związku z wprowadzeniem terminali płatniczych zamknięta zostanie tamtejsza kasa.

W Urzędzie Stanu Cywilnego i Wydziale Spraw Obywatelskich załatwiane są bardzo różne sprawy. Wiele czynności jest bezpłatnych, ale za niektóre trzeba zapłacić. Mieszkańcy zgłaszają się tam chociażby po akty małżeństwa, decyzje o zmianie imienia i nazwiska, zezwolenia na sprzedaż alkoholu albo licencje taxi.

Teraz po rozmowie z urzędnikiem muszą udać się do kasy i uiścić opłatę skarbową. Następnie z potwierdzeniem wpłaty ponownie wrócić do tego samego urzędnika. To wydłuża czas załatwienia sprawy.

Od 10 czerwca będzie sprawniej. Każdy urzędnik zostanie wyposażony w terminal płatniczy. Jeszcze w trakcie formalności będzie możliwość wniesienia opłaty swoją kartą. Wielu klientów Urzędu Miejskiego sugerowało, że warto wprowadzić takie ułatwienie. Idąc za tymi głosami i doświadczeniem innych miast w Polsce, także w Ratuszu w Stargardzie nie trzeba będzie mieć gotówki, aby załatwić sprawę.

Jeżeli ktoś nie posiada karty, może zrobić przelew i przedstawić dowód wpłaty. Szczegółów dotyczących tej formy płatności udzielają pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego i Wydziału Spraw Obywatelskich.

Transakcje gotówkowe będą dalej realizowane w kasie Urzędu Miejskiego przy ul. Czarnieckiego 17 od poniedziałku do piątku w godz. od 8:30 do 11:00 oraz od 12:00 do 14:30. Tam można płacić zarówno gotówką, jak i kartą.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułNowy dach nad schroniskiem dla zwierząt
Następny artykuł4 czerwca 1989 r. – 30 lat później. Debata o tym, jak obywatele powiedzieli „nie” peerelowskiej Polsce


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj