Fotografie z natury i pasji

0

„Magia poranka” to fotografia cyfrowa na płótnie autorstwa Marcina Parzybuta, którą możemy oglądać w Galerii Jednego Obrazu w Czytelni Książnicy Stargardzkiej.

Autor, stargardzianin, fotografuje – jak sam mówi – „od zawsze”. Jest członkiem Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych Brama. Potrafi w niezwykły sposób zatrzymać w czasie przyrodę, całą ulotność natury, a dobrze znanym kształtom nadać wyraz tajemniczości.

Robi różne zdjęcia. W swoich zbiorach ma zarówno zabytki, jak i wschody oraz zachody słońca. To jednak fotografia przyrodnicza daje mu najwięcej satysfakcji, a w szczególności podglądanie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Jego ulubionym tematem są jelenie i ptaki.

Marcin Parzybut fotografuje również ludzi, szczególnie kobiety. Portrety to dla niego stosunkowo świeży temat, bardzo wymagający i trudny. Jak mówi, „może właśnie dlatego tak interesujący”.

Cały wolny – od pracy zawodowej – czas poświęca fotografii. Interesuje się też historią Księstwa Pomorskiego i nawet ma pewien projekt fotograficzny, związany z tym tematem. Jednak jego realizację na razie odkłada na inne czasy.

„Nie jestem i nie czuję się fotografem. Ja po prostu robię zdjęcia. Wolę określenie entuzjasta fotografii cyfrowej” napisał o sobie.

Kopię „Magii poranku” można również obejrzeć w centrum Stargardu, w ogólnodostępnej bramie wejściowej przy ulicy Mickiewicza 1B.

(r) – źródło: Książnica Stargardzka

Poprzedni artykułPlace zabaw muszą być bezpieczne
Następny artykułPtasie życie w budkach lęgowych wre


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj