Odkomarzania ciąg dalszy

0

We wtorek 13.08. i środę 14.08 mają być prowadzone opryski przeciwko komarom, meszkom i kleszczom. Akcja potrwa w godz. od 18:00 do 2:00.

Termin może ulec zmianie w przypadku niesprzyjającej pogody.

Opryski zaplanowano na terenach:

– parków: B. Chrobrego, Piastowskiego, Popiela, przy Obwodnicy Staromiejskiej, Jagiellońskiego, Zamkowego, 3-Maja, Panorama, S. Batorego, przy ul. Lotników;

– cmentarzy: przy ul. T. Kościuszki, na Giżynku, przy ul. Lotników;

– skwerów i terenów zielonych: przy SCK, przy placu Majdanek, na zbiegu ul. M. Konopnickiej i ul. J. Piłsudskiego, przy ul. Cz. Tańskiego, przy ul. Armii Krajowej/ul. W. Pileckiego/ul. L. Staffa, przy alei Dębowej – tzw. Osetno;

– rowów melioracyjnych i kanałów: Polny „P”, W. Reymonta „R” , Kanał Ulgi „A”, Kanał Ulgi „U”, przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, Kanał Młyński, Młynówka, przy ul. Na Grobli, przy ul. Grudziądzkiej.

W trakcie odkomarzania należy zamknąć okna budynków mieszkalnych i innych obiektów i oddalić się z miejsca oprysków. Po około 30 minutach od zakończenia prac można bezpiecznie przebywać na danym terenie. Dzięki opryskom nie tylko zmniejszy się liczba komarów, ale także meszek i kleszczy.

Aby akcja była skuteczna, musi być przeprowadzona w sprzyjających warunkach pogodowych. Konieczna jest sucha i bezwietrzna pogoda, dlatego o ewentualnej zmianie terminu magistrat będzie informować na bieżąco.

(r)

fot. Policki Zakład DDD

Poprzedni artykułŚwięto Wojska Polskiego w Stargardzie
Następny artykułPaulina Kaczyńska drużynowym mistrzem Europy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj