SBO 2020 – ostatnie dni na decyzję

0

Już kilka tysięcy stargardzian zagłosowało na wybrane przez siebie inwestycje, zgłoszone w tym roku do Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, to warto się pospieszyć, bo zostały tylko 4 dni. To 32 pomysły na to, co jeszcze powinno zostać zrobione w Stargardzie.

Zagłosować można przez internet na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org lub tradycyjnie – na papierowych kartach.

Każdy mieszkaniec bierze udział w głosowaniu tylko raz. Głosowanie odbywa się poprzez postawienie znaku „X” przy wybranych projektach na odpowiedniej karcie do głosowania, przyporządkowanej do danego obszaru. Głosujący może wybrać maksymalnie trzy – jego zdaniem – najważniejsze projekty, będące w obszarze zamieszkania lub dwa projekty ze swojego obszaru zamieszkania i jeden tzw. „złoty głos” – na pomysł zgłoszony w pozostałych rejonach miasta. W drugim przypadku należy wyszukać obszar oraz nazwę projektu i wpisać je na kartę do głosowania. Zaznaczenie więcej niż trzech zadań spowoduje, że głosy przyznane zostaną tylko trzem projektom, które znajdują się na liście najwyżej.

Kartę należy wypełnić drukowanymi literami:

– imię i nazwisko,

– adres zamieszkania,

– czytelny podpis.

Karty z nieuzupełnionymi polami będą uznawane za nieważne.

Uzupełnione karty są przyjmowane do 30 sierpnia 2019 r. Mieszkańcy mają dwie możliwości oddania głosu:

– osobiste dostarczenie karty do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. Czarnieckiego 17 (poniedziałek – piątek, 8:00 – 18:00),

– przesłanie pocztą na adres: Urząd Miejski, ul. Czarnieckiego 17, 73-110 Stargard.

Głosowanie internetowe odbywa się za pomocą platformy do głosowania dostępnej na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org. Aby zagłosować przez internet, najpierw trzeba zarejestrować się na tej stronie. Później należy zalogować się do platformy i dopiero wtedy można oddać głos. Głosowanie w internecie potrwa do 30.08.2019 r. (do północy).

Tegoroczne propozycje są zróżnicowane. Obok dobrze znanych pomysłów pojawiły się zupełnie nowe. Są projekty budowy chodników, parkingów i placów zabaw, ale także ogród sensoryczny, pumptrack i budki lęgowe dla jerzyków. Opisy wszystkich projektów znajdują się tutaj.

Wyniki głosowania SBO 2020 poznamy podczas IV Stargardzkich Dni Seniora (sobota, 21.09.).

(r)

Poprzedni artykułUstawiał pułapki typu „wnyk szczękowy”, aby zabijać ptaki
Następny artykułNa Kazimierza Wielkiego wracają autobusy MPK


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj