Ustawiał pułapki typu „wnyk szczękowy”, aby zabijać ptaki

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie ustalili kłusownika, który na terenie swojej posesji ustawiał pułapki na ptaki drapieżne. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli truchło błotniaka stawowego, który jest gatunkiem chronionym.

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie uzyskali informacje, że na prywatnej posesji w jednej z podstargardzkiej miejscowości mężczyzna ustawia pułapki typu „wnyk szczękowy” w celu zabijania ptaków drapieżnych.

Policjanci natychmiast podjęli czynności służbowe w tej sprawie i ustalili, że 78-letni mężczyzna, mieszkaniec Stargardu, z jednej z pułapek wyciągnął truchło błotniaka stawowego – gatunek dużego ptaka drapieżnego z rodziny jastrzębiowatych. Ptak ten jest objęty ścisłą ochroną gatunkową. Na posesji ujawniono także dwie klatki pułapki z żywą przynętą w postaci białych gołębi, wokół których były rozmieszczone otwarte wnyki szczękowe.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli materiały dowodowe i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

Przeprowadzone postępowanie ustali, co kierowało mężczyzną, który podejmował takie działanie. 78-latek będzie odpowiadał z Ustawy o ochronie zwierząt.

(r), fot. – źródło: KPP Stargard

Poprzedni artykułWyjątkowa uroczystość w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej
Następny artykułSBO 2020 – ostatnie dni na decyzję


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj