Dziesięcioprzejazdówka MPK z przesiadką

0

Dotąd uprawnienie to przypisane było biletom jednorazowym, teraz dotyczyć będzie też biletów dziesięcioprzejazdowych. Chodzi o możliwość przesiadania się w ciągu 30 minut od momentu skasowania biletu.

To zmiana, której oczekiwali pasażerowie: ujednolicenia zasad w odniesieniu do tych dwóch rodzajów biletów. Uchwałę w tej sprawie przyjęli radni Rady Miejskiej w Stargardzie.

Jak informuje magistrat, jeszcze w tym roku korzystanie z biletów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji będzie prostsze. Pasażerowie kupujący dziesięcioprzejazdówkę będą mogli przesiadać się w autobusach MPK w ciągu 30 minut od skasowania jednego odcinka tego biletu. Opcja dotyczy tzw. strefy A, czyli terenu Stargardu i Lipnika, a w lipcu i sierpniu także Zieleniewa i Morzyczyna.

Bilet dziesięcioprzejazdowy kosztuje 24 zł (ulgowy 12 zł). Za bilet jednorazowy trzeba zapłacić 2,80 zł (1,40 zł). Pasażerowie mogą je kupować zarówno w biletomatach, kasach (ZCP, ul. Moniuszki, ul. Tańskiego) i punktach sprzedaży oraz przez aplikacje mobilne: SkyCash, moBilet i mPay.

W taborze MPK jeździ 16 nowoczesnych, bezpiecznych i ekologicznych autobusów firmy Solaris. Niskopodłogowe pojazdy mają również klimatyzację i są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rocznie MPK przewozi ponad 8 mln pasażerów. Autobusy spółki pokonują łącznie na wszystkich trasach przeszło 1,8 mln km.

(r)

fot. MPK w Stargardzie

Poprzedni artykułNailah Vitha z Sekundą Brodnicką za II miejsce
Następny artykułBłękitni Stargard. Sensacja w Pucharze – „Biała Gwiazda” na kolanach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj