Tymczasowe przejście ze Szczecińskiej na Dworcową już wyznaczone

5

Na razie wciąż bez przeszkód przechodzimy i przejeżdżamy pod wiaduktem nad Szczecińską/Wyszyńskiego, choć 12 listopada miał być już wyłączony z ruchu. Gdy na dobre zacznie się modernizacja stacji Stargard, piesi (o czym już informowaliśmy) – aby dostać się ze Szczecińskiej na Dworcową i dalej na Wyszyńskiego – będą się poruszać po specjalnie wyznaczonym, tymczasowym, ciągu komunikacyjnym.

To przejście, przygotowane przez wykonawcę inwestycji, już jest. Teraz musi być odebrane przez kolej. Gdy to nastąpi, ciąg zacznie służyć pieszym.

Najpierw trzeba będzie dojść ul. Towarową lub przez teren ZCP do minironda. Następnie wejść na ten ciąg i dojść nim do końca peronu 3, a potem z tego peronu udać się przejściem podziemnym na perony 2 i 1, i dalej na ul. Dworcową.

Dojście tym ciągiem do końca peronu 3 ma obowiązywać przez 2-3 tygodnie. Docelowo ciąg komunikacyjny będzie doprowadzony do końca peronu 2, z którego trzeba będzie udać się przejściem podziemnym na peron 1 i dalej na ul. Dworcową.

Na schodach, w przejściach pod torami, zamontowane zostaną rynny ułatwiające przeprowadzenie rowerów.

Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich będą korzystać z tej samej trasy. Nie muszą jednak przechodzić przez podziemne przejście. Zostaną skierowane na przejście, na poziomie torów, zlokalizowane na wysokości budynku poczty.

bk

fot. Maciej Kuszela

Poprzedni artykułBędzie chodnik przy Lotników
Następny artykułDzielnicowy z Dobrzan po służbie zatrzymał złodzieja


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

5 KOMENTARZE

  1. Kiedy w końcu zacznie się ten remont wiaduktu? Chcą, żeby miasto zostało sparaliżowane na święta?
    Redakcja powinna się tym zainteresować…

  2. to przejście jest za wąskie wystarczy jak skumulują się pasażerowie z kilku pociągów zwłaszcza w godzinach porannych czy popołudniowych przy powrotach z pracy, szkół ze Szczecina i do tego jakiś dalekobieżny z Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj