Ćwiczenia „Gniazdo – 19 ASF” na terenie naszego powiatu

0

Stargardzcy policjanci wzięli udział w ćwiczeniach przeprowadzonych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii na terenie gminy Marianowo w związku ze znalezieniem martwego dzika zarażonego wirusem ASF (afrykańskiego pomoru świń). W działania zaangażowane były wszystkie instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo oraz rozwiązywanie sytuacji kryzysowej.

Pomimo faktu, że były to tylko zaplanowane ćwiczenia praktyczne, wszystkie zadania wykonywane były w sposób realny.

Ćwiczenia, które w miniony wtorek odbyły się na terenie leśnym w gminie Marianowo, miały na celu wypracowanie współdziałania policji z innymi podmiotami w razie wystąpienia zagrożenia epizootią (masowe występowanie na określonym terenie i w określonym czasie zachorowań zwierząt na chorobę zakaźną) na terenie naszego powiatu. W działania te zaangażowane zostały między innymi policja, straż pożarna, inspekcja ruchu drogowego, straż leśna, żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, stargardzkiego starostwa oraz gminy Marianowo.

– Głównym celem, realizowanym przez stargardzkich mundurowych, było ustalenie przebiegu zdarzenia, izolacji oraz zabezpieczenie rejonu działań, a następnie zapewnienie bezpieczeństwa innym służbom podczas wykonywania poszczególnych zadań  na miejscu – informuje asp. szt. Krzysztof Wojsznarowicz ze stargardzkiej komendy policji.

Przeprowadzenie ćwiczeń, a następnie wyciągnięcie wniosków i spostrzeżeń pozwoli na wypracowanie schematów współpracy wszystkich instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie naszego powiatu na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej.

(r)    

Poprzedni artykułLKS Feniks Pesta. Zawita krajowa czołówka
Następny artykułPark Podworski już z wyremontowaną altaną


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj