Jarmark Świąteczny „Pod szczęśliwą gwiazdą”

0

Prezydent Miasta Stargardu zaprasza dzieci małe, większe i całkiem już duże na Jarmark  Świąteczny „Pod szczęśliwą gwiazdą”.

Na scenie w programach kolędowych zaprezentują się: dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, Szkoły Podstawowej nr 9, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 oraz chór Echo Arioso, grupa taneczna Seniority z UTW, chór śpiewaczy Chabry z UTW, chór śpiewaczy Belcanto z UTW, zespół Layla z MDK, zespół Switanok – z punktu nauczania języka ukraińskiego, zespół De Facto z SCK, chór Cantore Gospel Junior, chóry pod kierunkiem Aliny Kopery i zespół dziecięcy Boże Światełka z parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata.

Podczas jarmarku można będzie spotkać Świętego Mikołaja i zrobić sobie z nim zdjęcie, a elfy i śnieżynki obdarują dzieci słodkimi podarunkami.

Radni Rady Miejskiej w Stargardzie poprowadzą animacje oraz zabawy dla naszych milusińskich. Podczas Jarmarku Świątecznego „Pod szczęśliwą gwiazdą” zostaną uroczyście rozświetlone iluminacje oraz nasza stargardzka choinka.

Dla  dzieci przygotowano warsztaty zdobienia mikołajkowych czapek oraz warsztaty robienia świątecznych skarpet.

Magistrat zaprasza wszystkich mieszkańców na świętowanie magii nadchodzących świąt przy kubku grzanego wina lub gorącej czekolady. Nie zabraknie Świątecznej Wyżerki w specjalnej Strefie Food Trucków. Na świątecznych stoiskach znajdziemy dekoracje, ozdoby papierowe i drewniane, które sprawdzą się jako wspaniałe i oryginalne prezenty dla naszych najbliższych. Niezawodne Koła Gospodyń Wiejskich zaserwują gorącą herbatę, kawę i aromatyczne ciasta.

Po raz kolejny odbędzie się w Stargardzie akcja Rodakom na Kresach. Będą zbierane artykuły spożywcze z dłuższym terminem ważności do spożyć (np. mąka, makaron, konserwy mięsne i rybne, olej, kawa, herbata, słodycze, artykuły szkolne, artykuły chemii gospodarczej i higieny osobistej).

Dary trafią przed świętami Bożego Narodzenia do najuboższych Polaków mieszkających na Litwie, dotrą do osób starszych, domów dziecka i domów opieki.

Organizatorem jarmarku jest Stargardzkie Centrum Kultury.

Zapraszamy:

Rynek Staromiejski

– sobota 7 grudnia 2019 r. w godz. 13:00 – 18:00,

– niedziela 8 grudnia 2019 r. w godz. 10:00 – 18:00.

(r)

Poprzedni artykułStargardzka Izba Gospodarcza ma 20 lat
Następny artykułBłękitni Stargard. Nie zatrzymali rozpędzonego lidera


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj