Umowa na remont Książnicy Stargardzkiej – podpisana. Będzie rewitalizacja budynków i otoczenia

0

– Ten projekt to oczko w głowie prezydenta. Ostatecznie znalazł on uznanie ekspertów – mówił w stargardzkim urzędzie miejskim marszałek Olgierd Geblewicz przed podpisaniem umowy z prezydentem Rafałem Zającem o dofinansowaniu całego przedsięwzięcia.

Przypomnijmy: projekt „Książnica Stargardzka – biblioteka zaangażowana społecznie”  był na 7. miejscu listy z 77 projektami. Jego koszt to ponad 8 mln zł, dotacja z RPO WZ 2014-2020 wyniesie około 4 mln zł.

Marszałek podkreślił, że to będzie „taka rewitalizacja, jaką chcemy mieć”, czyli nie tylko remont budynków, ale też działania prospołeczne.

– W tym wieloaspektowym przedsięwzięciu książka nadal będzie na piedestale. Z czytelnictwem jest nie najlepiej, więc trzeba je wspierać – mówił Olgierd Geblewicz, dodając, że trzyma kciuki za pomyślną realizację inwestycji, w tym udany przetarg na wykonawcę.

Prezydent Rafał Zając zaznaczył: – Dla nas to bardzo ważny dzień – jest zwieńczeniem kilku lat starań wielu osób. Książnica Stargardzka od dłuższego czasu udowadnia, że nie tylko realizuje swoje podstawowe cele, ale również poza nie wykracza, angażując się w sprawy społeczne. I na to też pójdą siły i środki.

Prezydent podziękował wszystkim pracującym przy projekcie oraz radnemu wojewódzkiemu Marcinowi Przepiórze, który też działał na jego rzecz.

– Każdą książnicę ożywia zainteresowanie ludzi – mówił dyrektor Książnicy Stargardzkiej Krzysztof Kopacki. – Będziemy oferować dla każdego, w każdym wieku, coś miłego.

Zrewitalizowana biblioteka uzupełni ofertę Stargardzkiego Centrum Nauki. Książnica zyska miano Multikreatywnego Centrum Postaw Twórczych. Stanie się miejscem ciekawych spotkań i zajęć, ale też zaproponuje mieszkańcom odpoczynek i stworzy okazję do integracji osób w różnym wieku, pochodzących z różnych grup społecznych.

Planowany termin zakończenia inwestycji to marzec 2022 rok.

Więcej o remoncie Książnicy tu:

https://stargardzka.pl/2019/11/25/bedzie-remont-ksiaznicy-a-po-nim-winda-przy-glownym-wejsciu-pracownia-kreatywnosci-wewnetrzna-przeprowadzka/

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Polub nas na Facebooku      

Poprzedni artykułZaproszenie na „Stargardzką pastorałkę u chrystusowców”
Następny artykułCzyj to rower? Policja szuka właściciela


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj