Remont Książnicy Stargardzkiej. Niedługo przeprowadzka do budynku przy ul. Wojska Polskiego 3

0

Z wypożyczalni Książnicy będzie można korzystać tylko do końca lutego br. Od 1 marca br. (niedziela) biblioteka przy ul. Mieszka I przestanie udostępniać zbiory. Ale nadal będzie można wypożyczać książki w filiach na os. Letnim i os. Lotnisko.

Zmiany wymusza rychły już remont siedziby Książnicy. To będzie duża inwestycja, po której biblioteka zupełnie zmieni swoje oblicze. Na czas prac Książnica zostanie przeniesiona do budynku po Gimnazjum Katolickim przy ul. Wojska Polskiego 3. I to tam będą udostępniane czytelnikom książki i inne publikacje.

Bibliotekarze zapewniają, że za już wypożyczone i obecnie wypożyczane zbiory nie będą naliczane opłaty za ich przetrzymanie.

Na razie nieznany jest termin otwarcia tymczasowej siedziby Książnicy Stargardzkiej.

Filie biblioteczne będą dostępne w następujących godzinach:

– oddział na os. Letnim (ul. Pogodna 16/u/1) jest czynny w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 9:00 do 17:00 oraz w środy 11:00-17:00,

– oddział na os. Lotnisko (ul. Tańskiego 6e/9) działa od środy do piątku od 10:00 do 17:00.

Z powodu remontu przeniesione zostaną warsztaty lalkarskie „Teatr się robi” – od 7.03. (sobota) miłośnicy teatru spotykać się będą w Młodzieżowym Domu Kultury.

Tuż przed zamknięciem obecnej siedziby bibliotekarze przygotują coś wyjątkowego dla wszystkich czytelników i sympatyków Książnicy. W niedzielę (1.03.) od 12:00 do 17:00 będzie można po raz ostatni zajrzeć w każdy zakamarek budynków przy ul. Mieszka I. Na wycieczki zapraszają pracownicy, którzy tego dnia wcielą się w przewodników zarówno po dobrze znanych wnętrzach, jak i miejscach dotąd niedostępnych. Jak zapewniają – na zwiedzających czeka wiele atrakcji.

Książnica Stargardzka zostanie gruntownie przebudowana i zrewitalizowana. Projekt zakłada remont obu budynków przy ul. Mieszka I. Placówka będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Stanie się ciekawym miejscem spotkań mieszkańców, którzy będą mogli realizować tam swoje pasje. Dodatkowo w Książnicy pojawi się nowoczesny sprzęt i powstanie tzw. Pracownia Kreatywności. Wartość całej inwestycji to ponad 8 mln zł.

(r) – źródło: Książnica Stargardzka, UM w Stargardzie

fot. Maciej Kuszela/archiwum

Poprzedni artykułPomorze Zachodnie. Będzie zakup pociągów hybrydowych i sprzedaż zmodernizowanych zespołów trakcyjnych EN57AL
Następny artykułZaproszenie na wykład „Czym jest buddyzm Diamentowej Drogi?”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj