DPS Dolice pod szczególną ochroną

0

Dramatyczne doniesienia z kraju o sytuacji w domach pomocy społecznej, dotkniętych skutkami choroby COVID- 19, zmobilizowały Zarząd Powiatu Stargardzkiego do wprowadzenia rozwiązań, które zapobiegłyby zagrożeniu w DPS Dolice. Działania zabezpieczające są możliwe i skuteczne przede wszystkim dzięki ofiarnej postawie personelu placówki, w której przebywa 60 osób cierpiących na różnorodne schorzenia i dolegliwości.

Powiat Stargardzki, sprawujący bezpośredni nadzór nad Domem Pomocy Społecznej Dolice, zdecydował o przyznaniu dodatkowych środków finansowych na zakup odzieży ochronnej i płynów do dezynfekcji. Po wprowadzeniu procedur i obostrzeń zabezpieczających podopiecznych przed COVID- 19, nadal zapewniona jest opieka lekarska i pielęgniarska oraz kontakt z lekarzem rodzinnym – w obecnej sytuacji możliwy w formie konsultacji telefonicznych. Jednak jeśli jest takie zapotrzebowanie, lekarz przyjeżdża również bezpośrednio na miejsce.

Starosta stargardzki Iwona Wiśniewska dziękuje pracownikom Domu za ich oddanie, troskę i zaangażowanie wobec wszystkich podopiecznych, wiedząc, że w obecnej sytuacji funkcjonują na co dzień w dużym napięciu i stresie.

Osobom zatrudnionym w DPS, które nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom, przysługuje 14-dniowy dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Zdarzają się jednak sytuacje, że osoby korzystające z zasiłku przychodzą do placówki w weekendy, powierzając rodzinie opiekę nad dziećmi. Dzięki temu wspierają kadrowo DPS w trudnym dla wszystkich czasie.

Ze względów bezpieczeństwa podopiecznych, DPS w Dolicach jest również zamknięty dla odwiedzających – do odwołania. Pracownicy placówki robią wszystko, co w ich mocy, by złagodzić te niedogodności, które dotykają seniorów skazanych nieoczekiwanie na rozłąkę z bliskimi. Wyznaczone osoby robią podopiecznym zakupy i dostarczają potrzebne leki.

Biorąc pod uwagę konieczność zachowania ścisłego reżimu sanitarnego, pracownicy DPS Dolice są zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności, zwłaszcza przy okazji kontaktów poza miejscem pracy. Przed wejściem do budynku u zatrudnionych w DPS osób dokonywane są pomiar temperatury i dezynfekcja rąk. Po zmianie ubrania personel wykonuje swoje czynności w maseczkach i rękawiczkach jednorazowych.

Obowiązują także wewnętrzne uregulowania stosowane wobec podopiecznego placówki, który wraca ze szpitala. DPS w Dolicach na bieżąco utrzymuje również kontakt z Powiatem Stargardzkim i Wojewodą Zachodniopomorskim, uzupełniając zapas środków ochrony osobistej.

Dom Pomocy Społecznej w Dolicach może również liczyć na wsparcie z zewnątrz. Starosta stargardzki razem z dyrektorem DPS dziękują firmie Filter za dostarczenie pracownikom Domu kompletu jednorazowych fartuchów ochronnych.

Wyrazy szczególnego podziękowania kadra DPS składa lekarzom dolickiej przychodni: Joannie Boczkowskiej i Anicie Żółtowskiej-Dudzie za dyspozycyjność i medyczną  pomoc, udzielaną  podopiecznym  DPS  o każdej porze dnia i nocy.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułKoronawirus. W Specmie zakażona 1 osoba, łącznie 11 osób na kwarantannie
Następny artykułFilharmonia w Szczecinie zaprasza na koncert online: Szuka. Burzy. Buduje. SBB z orkiestrą


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj