Wirtualne Dni Hanzy 2020 w Brilon

0

Średniowieczna tradycja, nowożytne spotkania i nowoczesna technologia – w tym roku organizatorzy Dni Hanzy zapraszają do świętowania, ale w inny – niż dotychczas – sposób, gdyż wydarzenie w tradycyjnej formie nie odbędzie się. Wszystko dziać się będzie w sieci.

Dni Hanzy 2020 zorganizowało niemieckie miasto Brilon.

– Warto zapoznać się z tegoroczną internetową propozycją Dni Hanzy. To wyjątkowe wydarzenie. Za kilka lat – w 2026 r. – jego gospodarzem będzie Stargard. Cieszę się, że taka impreza odbędzie się u nas i jednocześnie już dzisiaj zachęcam do bliższego poznania tej tradycji. Dzięki temu lepiej przygotujemy się na Dni Hanzy w naszym mieście – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Świętowanie rozpocznie się w czwartek (4.06.) o 19:30. Ceremonię otwarcia można obejrzeć o 19:30 na stronie www.hansetagebrilon.de. Również pod tym adresem od piątku (5.06.) będą dostępne wirtualne wycieczki z przewodnikiem, wystawy, a także interaktywne zajęcia praktyczne. W piątek (5.06.) o 18:00 rozpocznie się pokaz gotowania na żywo. Swoje umiejętności zaprezentują lokalni szefowie kuchni. Jak zapewniają organizatorzy, przepisy są tak dobrane, by uczestnicy zajęć mogli odtworzyć je w domach. Na mieszkańców Brilon – i pozostałych gości – czekają również atrakcje na miejscu, m.in. zakopanie kapsuły czasu, kino plenerowe, wystawa fotografii oraz zajęcia, w których można uczestniczyć bez konieczności wysiadania z samochodów.

Stargard, podobnie jak ponad 200 miast z 15 krajów Europy, należy do Nowej Hanzy. To związek miast partnerskich, który przejął tradycję średniowiecznej organizacji. Przeszło sześć wieków temu europejscy kupcy stworzyli pierwszą Hanzę, czyli związek wspierający handel. Wraz z upływem lat stawali się realną siłą polityczną na kontynencie. Dziś Nowa Hanza wciąż czerpie z tamtej średniowiecznej tradycji – jej członkowie skupiają się na rozwoju ekonomicznym, ale także na turystyce i szerokiej współpracy miast partnerskich.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

grafika: hansetagebrilon.de

Poprzedni artykułZachodniopomorski Pakiet Antykryzysowy poszerza się. Będzie kolejne wsparcie dla firm i szpitali
Następny artykułZmarł Jan Kaczyński – były prezydent Stargardu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj