Będzie remont skateparku. Pojawią się powłoki ochronne

0

Wymiana nawierzchni, naprawa uszkodzeń, montaż silikonowych powłok – jeszcze w tym roku skatepark przejdzie gruntowny remont. To miejsce od lat cieszy się niesłabnącą popularnością miłośników jazdy m.in. na deskorolkach i rowerach. Teraz będzie tam bardziej komfortowo i bezpiecznie – informuje magistrat.

W ramach inwestycji nawierzchnia skateparku zostanie wzmocniona, a ubytki w urządzeniach będą naprawione. Pojawią się także silikonowe powłoki ochronne. Spody podestów zostaną zabezpieczone przed korozją. Elementy do ćwiczeń będą wzmocnione i odnowione. To wszystko spowoduje, że poprawi się bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.

Skatepark w Parku Chrobrego powstał w 2009 r. Od tego czasu przyciąga aktywnych stargardzian w każdym wieku. To dobre miejsce do uprawiania sportu – jazdy na deskorolce, rowerze, rolkach czy wrotkach. Teraz skatepark zyska nowy wygląd i funkcjonalność. Wartość inwestycji to prawie 50 tys. zł. Miasto pozyskało na ten cel 19 tys. zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego.

Kompleksowy remont zakończy się najprawdopodobniej jesienią.

(r)

fot. Tadeusz Surma/archiwum

Komentarz: To ważne przedsięwzięcie. Dodatkowe zabezpieczenia może bardziej uchronią użytkowników tego miejsca przed takimi tragediami, jaka niedawno zdarzyła się w Kaliszu, gdzie – jak informują tamtejsze media – na skateparku śmierć poniósł 16-letni chłopak. Podczas wykonywania skoku na rowerze upadł i uderzył głową w betonową ławę. Był bez kasku.

Bożena Kuszela

Poprzedni artykułWybory prezydenta RP. Głosowanie przez pełnomocnika? Wniosek do 19 czerwca
Następny artykułKoronawirus. 25. zakażona osoba w powiecie stargardzkim


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj