Brodnica Pop Festival. Pryma dla Nailah

0

Utalentowana młoda wokalistka ze Stargardu odniosła kolejny sukces. Nailah Vitha zwyciężyła II edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej Brodnica Pop Festival. W ubiegłym roku zajęła drugie miejsce, a teraz pierwsze, otrzymując w nagrodę Prymę Brodnicką.

Tegoroczna odsłona festiwalu odbyła się on-line. Konkursowego wykonania Nailah można posłuchać tutaj. Wokalistka zaśpiewała „Fuel to Fire” z repertuaru Agnes Obel.

Uczestników Brodnica Pop Festival oceniało jury: Natalia Lubrano, Agnieszka Twardowska i Maciej Zieliński. W uzasadnieniu werdyktu podkreślili, jak wiele emocji podczas swojego nietypowego występu przekazała młoda artystka: „Emocje i głos odarte z wszelkiej obróbki studyjnej. W takich warunkach nic nie da się ukryć, a wokalistka pozostaje całkowicie odsłonięta. Tylko ktoś, kto w pełni panuje nad swoim głosem, może wyjść z takiej próby obronną ręką. Wszystkie finalistki, a szczególnie te, które zdobyły miejsca na podium, były niełatwymi rywalkami, jednak to właśnie Nailah złapała nas za serce. Emocji, które nam przekazała, nie da się sfabrykować. To było rewelacyjne wykonanie. Poza tym jesteśmy pewni, że w tym głosie kryje się o wiele więcej, a przecież Nailah ma dopiero 18 lat! Nasza zwyciężczyni jest doskonałym przykładem na to, że należy uparcie dążyć do celu – w zeszłym roku zdobyła drugie miejsce, aby w tym roku wejść na sam szczyt. Jesteśmy zachwyceni twoim anielskim głosem i wrażliwą duszą, Nailah. Zasłużyłaś na zwycięstwo”.

Nailah Vitha od lat doskonali swoje umiejętności w Młodzieżowym Domu Kultury. Stargardzianka wielokrotnie stawała na podium w konkursach wokalnych. Nailah jest również laureatką nagrody prezydenta dla młodych artystów.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot. Marek Tepliński

Poprzedni artykułKoronawirus. Nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju – więcej obostrzeń
Następny artykułStartują z kampanią przeciwko marnowaniu żywności


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj