Złożono wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla odcinka S10 Szczecin Kijewo – Zdunowo

0

Rusza procedura uzyskania decyzji środowiskowej dla odcinka drogi S10 Szczecin Kijewo – Zdunowo. Wniosek o wydanie decyzji został złożony do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie (RDOŚ). Na podstawie tego wniosku i załączonej dokumentacji wraz z Raportem oddziaływania na środowisko zostanie wybrany wariant przebiegu drogi na tym fragmencie o długości około 4,5 km.

Projektant po uzyskaniu decyzji środowiskowej przeprowadzi badania podłoża. Dokumentacja ta ma być gotowa do końca przyszłego roku i umożliwi ogłoszenie przetargu na realizację w formule „Projektuj i buduj”. Przetarg będzie możliwy po zapewnieniu finansowania na realizację inwestycji. Przewidywane lata realizacji inwestycji to 2022-2026.

Nowy odcinek drogi ekspresowej S10 rozpocznie się od węzła Szczecin Kijewo, będącego połączeniem autostrady A6 i drogi ekspresowej S10 (węzeł ten jest obecnie w trakcie rozbudowy). Droga będzie prowadzić w kierunku wschodnim, w obecnym śladzie DK10, odchodząc od obecnego przebiegu w rejonie stacji paliw, omijając od północy Płonię. Droga będzie włączała się w istniejący przebieg DK10 za granicą Szczecina.

Nowa trasa wyprowadzi ruch tranzytowy z Płoni – wschodnich przedmieść Szczecina. Kierowcy nie będą już musieli przejeżdżać przez skrzyżowanie z drogą wojewódzką w kierunku Pyrzyc (dawna DK3). Nowa droga ominie również znajdujące się na wlocie do miasta skrzyżowanie w kierunku Zdunowa i Wielgowa.

(r), mapki – źródło: GDDKiA

Poprzedni artykułNajbardziej niebezpieczni przestępcy seksualni na celowniku Europolu
Następny artykułJest mniej pasażerów – będzie mniej kursów pociągów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj