Miasto pomaga naszemu szpitalowi

1

400 kombinezonów, prawie 30 tys. rękawic, 200 fartuchów i 200 masek filtrujących – to kolejne wsparcie dla SPWZOZ przy ul. Wojska Polskiego 27. W związku z pandemią koronawirusa stroje ochronne są szczególnie potrzebne wszystkim pracownikom szpitala. Tym razem miasto przeznaczyło na ten cel prawie 53 tys. zł. ​

Potrzeby placówki są bardzo duże. Już wcześniej z budżetu Stargardu zakupiono niezbędne środki ochrony. Na początku pandemii przekazano zabezpieczenia o wartości 50 tys. zł. Teraz do lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników trafiły kolejne kombinezony, maski, fartuchy i rękawice – wykorzystywane w codziennej pracy z pacjentami.

Miasto regularnie wspiera stargardzki szpital. W tym roku dofinansowaliśmy zakup nowoczesnego stołu operacyjnego, który trafił na oddział ginekologiczno-położniczy. Dodatkowe wsparcie pozwoliło też na zakup serwera z oprogramowaniem do przechowywania wyników badań pacjentów. Na te cele przeznaczono z budżetu miasta prawie 160 tys. zł. Z kolei w 2019 r. ponad 660  tys. zł pozwoliło na m.in. modernizację dwóch wind, zakup mikroskopu do zabiegów laryngologicznych, videogastroskopu i videokolonoskopu.

(r) – za: UM w Stargardzie

fot.: UM w Stargardzie/SPWZOZ w Stargardzie

Poprzedni artykułŻłobek będzie zamknięty – przez 2 tygodnie
Następny artykułBłękitni Stargard. Remis i wygrana


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

  1. Nie wnosząc zastrzeżeń do dofinansowania przez miasto szpitala (jakby nie było) powiatowego, pytam się tak z ciekawości ile dofinansowania otrzymał szpital od poszczególnych gmin z naszego powiatu?
    W szczególności interesuje mnie gm. Kobylanka ponieważ radni żałowali (jakby nie było swoim mieszkańcom) nawet na drogę w Kunowie. Dlaczego my mieszkańcy Stargardu mamy dopłacać do takiego dziadostwa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj