Dni Stargardu 2021. Możesz oznakować rower

0

Stargardzcy policjanci zapraszają wszystkich chętnych do akcji znakowania swoich rowerów podczas Dni Stargardu. To dobre zabezpieczenie jednośladów przed kradzieżą.

Na ramie roweru bądź innego przedmiotu umieszcza się – przy pomocy engravera – indywidualny numer, który jest widoczny, ale niemożliwy do usunięcia. Naniesione numery trafiają do policyjnej bazy danych, a właściciele otrzymują potwierdzenie znakowania. Przedmiot oznakowany przez policję jest szczególnie widoczny za sprawą specjalnej naklejki informującej o oznakowaniu. Gdy dojdzie do jego kradzieży, a następnie jego odzyskania, policjanci szybko ustalą prawowitego właściciela.

Policja zaprasza wszystkich zainteresowanych tą akcją już w najbliższą sobotę (19.06.) na teren Szkoły Podstawowej nr 4 w Stargardzie przy ul. Wielkopolskiej 30, gdzie w godz. 12:00 – 16:00 przy namiocie KPP Stargard będą znakowane jednoślady.

Dodatkowo na miejscu funkcjonariusze będą opowiadać o służbie i zachęcać do wstąpienia w szeregi policji. Będą też odpowiadać na pytania dotyczące zasad rekrutacji oraz etapów postępowania kwalifikacyjnego.

– Ważne! Żeby oznakować rower, właściciel obowiązany jest posiadać przy sobie dowód osobisty oraz dokumenty potwierdzające własność roweru (np. karta gwarancyjna, paragon, umowa zakupu). Znakowania roweru może dokonać tylko osoba pełnoletnia i jest ono bezpłatne – informuje podkom. Krzysztof Wojsznarowicz z KPP w Stargardzie.

Akcji towarzyszyć będą atrakcje w strefie animacji i zabaw. Program można znaleźć tutaj.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułDni Stargardu 2021. Szczecińska – zmiany w ruchu
Następny artykułDni Stargardu 2021. Koncerty w Teatrze Letnim


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj