Remonty dróg na bieżąco

0

Oprócz zaplanowanych dużych i kosztownych inwestycji, w Stargardzie wykonywane są też mniejsze prace w ramach bieżącego utrzymania ulic należących do miasta. Tam, gdzie to konieczne, wypełniane są ubytki. W niektórych miejscach wzmacniana jest nawierzchnia. Remonty są zaplanowane lub wykonywane doraźnie – np. po ulewnych deszczach.

Nowa nawierzchnia pojawiła się na ul. J. Niemcewicza. Dwie warstwy mineralno-bitumiczne wzmocniły odcinek od ul. Głównej do ul. R. Traugutta. Dzięki temu – zwłaszcza w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym – poprawi się komfort kierowców poruszających się po os. Kluczewo. Wartość prac na ul. J. Niemcewicza to ponad 130 tys. zł. W ramach tej zaplanowanej inwestycji poprawiona zostanie też nawierzchnia ul. Czeskiej i ul. Wileńskiej. Wykonawcą jest stargardzka firma Emulex Kalinowski.

W ostatnim czasie wzmocniona została także nawierzchnia na najbardziej zniszczonym fragmencie ul. H. Żybułtowskiej. Na odcinku kilkudziesięciu metrów położono tam warstwę mieszanki mineralno-bitumicznej. W planach jest też kolejny remont należącej do miasta części tej ulicy. Trzeba jednak pamiętać, że w pobliżu wciąż powstają kolejne bloki. Gruntowna modernizacja będzie możliwa dopiero po zakończeniu inwestycji dewelopera, który również powinien zadbać o dojazd dla mieszkańców.

(r), fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułRelaks na różance przy Narodowym Czytaniu
Następny artykułBył ślub. I to z jaką asystą!


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj