Soni Spatium Międzynarodowy Festiwal im. prof. Marka Jasińskiego

0

Przed nami wyjątkowe wydarzenie. W naszym mieście odbędzie się pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Soni Spatium, który nosi imię pochodzącego ze Stargardu prof. Marka Jasińskiego. W Parku Chrobrego pojawi się wystawa przybliżająca życie i twórczość wybitnego stargardzianina.

Wstęp na koncerty i spotkania jest bezpłatny.

Festiwal rozpocznie się w piątek (10.09.). Najpierw – na 14:00 – zaplanowano otwarcie wystawy. Na ekspozytorach w Parku Chrobrego znajdą się najważniejsze informacje o patronie wydarzenia. Wieczorem – o 19:30 – w kolegiacie rozpocznie się koncert Preludium – Choral Masterpieces. Wystąpią artyści z Chóru Międzynarodowej Akademii Chóralnej „in terra pax”. W programie znalazły się utwory a capella m.in. prof. Marka Jasińskiego.

W sobotę (11.09.) o 12:00 na grobie kompozytora (cmentarz przy ul. T. Kościuszki) zostaną złożone kwiaty. O 13:00 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. W. Lutosławskiego (ul. Kazimierza Wielkiego 13) otwarta zostanie kolejna wystawa poświęcona życiu i twórczości profesora. Wydarzeniu będzie towarzyszyć koncert chóru dziecięcego z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. prof. M. Jasińskiego w Szczecinie. O 17:00 również w PSM dr hab. Szymon Godziemba-Trytek – dziekan Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i uczeń M. Jasińskiego – rozpocznie swoje wspomnienie o mistrzu. Na zakończenie drugiego festiwalowego dnia o 19:30 w kolegiacie Jola Szczepaniak&Jazz Quartet dadzą koncert Interludium – Here’s To Life.

Niedziela (12.09.) to kolejna okazja do posłuchania muzyki w niezwykłym wnętrzu gotyckiej świątyni. Festiwal Soni Spatium zamknie Postludium – Great Forms. W koncercie wystąpią: mezzosopranistka Małgorzata Pańko-Edery, Międzynarodowa Akademia Chóralna „in terra pax”, Chór Akademicki im. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Orkiestra Camerata Stargard. Początek w kolegiacie o 16:00.

(r) – za: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Derby znowu dla Kinga
Następny artykułNowy ambulans pogotowia ruchu drogowego dla stargardzkich policjantów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj