Akcja „Jesień 2021”. Nie śmieć, nie używaj ognia, nie niepokój zwierząt

0

Lasy Państwowe od 14 września do 8 października br. prowadzą ogólnopolską akcję kontrolno-prewencyjną „Jesień 2021”. Ma ona na celu zapewnienie możliwości bezpiecznego korzystania z lasu przez społeczeństwo, ochronę zasobów przyrodniczych, a w szczególności egzekwowanie – od osób przebywających na terenach leśnych – zachowań zgodnych z obowiązującymi przepisami.

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie w okresie grzybobrania Straż Leśna również wzmogła patrole w terenie.

W całej Polsce w akcji „Jesień 2021” weźmie udział ok. tysiąca strażników leśnych. O wsparcie w akcji poproszona została policja.

– Polskie lasy są otwarte dla ludzi. Te w naszym zarządzie umożliwiają swobodne poruszanie się, m.in. w poszukiwaniu grzybów. Nasza obecna akcja ma na celu przeciwdziałanie sytuacjom, jakie nie powinny mieć miejsca w lesie: śmieceniu, wjeżdżaniu czy zastawianiu pojazdami dróg leśnych, używaniu ognia i niepokojeniu zwierząt w ich ostojach – wyjaśnia Józef Kubica, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Korzystanie z darów lasu jest jak najbardziej legalne, o ile znaleziono je na terenie lasu gospodarczego, a nie w parku narodowym czy rezerwacie przyrody. Poszukiwacze nie powinni także  naruszać zakazów wstępu obowiązujących w lasach. Nie powinni na przykład zapuszczać się w młodniki do 4 m wysokości.

(r)

Poprzedni artykułDzień bez Samochodu. Wybierz jazdę autobusem MPK
Następny artykułIII liga. Przegrane Błękitnych i Kluczevii


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj