Są pieniądze na nowe piece i ocieplenie budynków jednorodzinnych

0

Stargard pozyskał ponad 3,5 mln zł dofinansowania na kolejny projekt w ramach Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego – informuje magistrat. Tym razem pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizacja budynków jednorodzinnych wraz z likwidacją pieców na paliwo stałe.

Ruszyło przyjmowanie wniosków. Na stargardzian czeka 70 grantów.

O dofinansowanie może starać się osoba fizyczna posiadająca tytuł prawny do nieruchomości. Dokumenty trzeba złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17).

Granty powinny być przeznaczane na likwidację pieców na paliwo stałe i przede wszystkim – podłączenie ich do sieci miejskiej. Jeżeli to niemożliwe, inną opcją jest ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe oraz oparte na odnawialnych źródłach energii. Z kolei termomodernizacja budynków obejmuje np. izolację cieplną ścian oraz wymianę okien i drzwi.

Szczegółowe zasady udziału w tym projekcie ZPA i wnioski do pobrania są tutaj. Więcej informacji również pod nr tel: 91 578 38 44, 91 578 40 15.

Cały czas przyjmowane są także zgłoszenia do poprzedniego programu. Z dofinansowania na likwidację starych, nieekologicznych pieców na paliwo stałe skorzystało już 122 stargardzian. Na chętnych czeka jeszcze 78 grantów – każdy o wartości 7,5 tys. zł. Szczegóły są tutaj.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułOdważ się żyć. Zadzwoń!
Następny artykułNagroda dla kierowcy MPK, który pomógł napadniętemu pasażerowi z niepełnosprawnością


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj