Tragedia w pierwszy dzień świąt na „chociwelce”

0

25 grudnia 2021 r. o godz. 10:56 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Stargardzie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 142.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli teren akcji. Jeden pojazd, znajdujący się na poboczu jezdni, leżał na prawym boku. Podróżowała nim jedna osoba, która była reanimowana przez świadków zdarzenia. Strażacy przejęli resuscytację krążeniowo-odechową. Niestety, lekarz, który przybył na miejsce, stwierdził zgon kierowcy w wyniku odniesionych obrażeń.

Drugie auto znajdowało się przodem na poboczu i podróżowały nim trzy osoby. Pasażerka była nieprzytomna z urazem głowy, strażacy ewakuowali ją z tylnego siedzenia auta i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kierowcy i dziecku pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego.

Gdy przybyły kolejne karetki i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, poszkodowani zostali przekazani medykom. Po zaopatrzeniu, dziecko i mężczyzna zostali przetransportowani karetkami do szpitali, a kobieta zabrana przez LPR. Strażacy zabezpieczyli jeszcze wycieki płynów eksploatacyjnych z pojazdów i odłączyli akumulatory.
Straż pożarna zakończyła działania o godz. 15:24. Miejsce zdarzenia zostało przekazane policji do dalszych czynności. Droga po wypadku była zamknięta w obu kierunkach.

(r), fot. – źródło: KP PSP w Stargardzie

Poprzedni artykułKalmar otworzył Centrum Wsparcia Sprzedaży i Serwisu
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Derby znowu dla Kinga


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj