Tajemnicza Noc Muzeów z polowaniem na duchy

1

Tegoroczna Tajemnicza Noc Muzeów to zarazem noc duchów, tajemniczych cieni i sekretów muzealnych wystaw… Złóż wizytę w muzeum i wywołaj ducha historii!

W murach Bastei i kamienicy przy Rynku Staromiejskim na jedną noc otwarte zostaną wszystkie wystawy, a muzealnicy powitają wszystkich gości chętnych eksplorować sale i odkrywać muzealne zakamarki.

W Bastei w parku Piastowskim odbędzie się polowanie na duchy! Cztery postacie wyjęte wprost z kart historii będą przechadzać się po korytarzach, a każdy, kto je złapie, sfotografuje się z nimi i opublikuje zdjęcie w mediach społecznościowych z hashtagiem #duchybastei będzie miał szansę na zdobycie pamiątki z tego wyjątkowego wieczoru.

W kamienicy i Odwachu przy Rynku Staromiejskim przeprowadzimy polowanie na materialne „duchy” przeszłości bliskiej i dalekiej. Goście będą mogli tropić pomniki i upamiętnienia oraz oznaczać je na mapie. Każdy, kto prawidłowo wskaże lokalizację wszystkich miejsc, weźmie udział w losowaniu specjalnych upominków.

Z kolei w Aptece pod Złotą Gwiazdą, czyli na wystawie „Aptekarstwo pomorskie i stargardzkie na przestrzeni wieków”, wraz z Apteką Nowa muzealnicy przygotowali kącik alchemiczno-magiczny! Za kontuarem pojawią się farmaceutka i zielarka, które przyrządzać będą zdrowe napary z ziół, a także pomogą w rozszyfrowaniu tajemniczych recept z symbolami alchemicznymi. Goście zaś, oprócz spróbowania magicznych właściwości ziół, będą mogli odszukać tajemne symbole ukryte na wystawie i zrekonstruować recepty. Dla najbardziej dokładnych przygotowane zostały niezwykłe nagrody: alchemiczno-magiczne gry planszowe i muzealne upominki!

Na tym jednak atrakcje się nie kończą, bowiem o godz. 20:00 spod pomnika kolejarza wyruszy spacer z przewodnikami pod hasłem „Pomnikowe Love”. Wystarczy przyjść pod pomnik na płycie Rynku Staromiejskiego i oczekiwać na przygodę…

Zapraszamy bardzo serdecznie, 21 maja od godz. 18:00 do północy. Wstęp na wszystkie imprezy w ramach Nocy Muzeów jest bezpłatny.

(r)

Poprzedni artykułPolicjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów narkotyków
Następny artykułWystartował ArtFestiwal 2022. Dzieje się


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj