Złoty Medal dla Jana Gumuły

0

Podczas dzisiejszej (21.06.) sesji Rady Miejskiej w Stargardzie, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji sp. z o.o. Jan Gumuła odznaczony został Medalem Złotym za Długoletnią Służbę – za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków, wynikających z pracy zawodowej”.

Odznaczenie wręczył – w imieniu Prezydenta RP – wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. O wyróżnienie dla Jana Gumuły wnioskował prezydent Rafał Zając.

Prezes MPK pracuje w swojej branży już 31 lat. Zaczął 1 maja 1991 r. jako tymczasowy kierownik Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Już po trzech miesiącach został dyrektorem PKM. Jego pracodawcą był ówczesny wojewoda szczeciński Marek Tałasiewicz.

– Moim zadaniem było zorganizowanie komunikacji miejskiej w Stargardzie – mówił Jan Gumuła. Kieruje nią do dziś.

Prezes MPK podkreślił: – Przez całe swoje życie zawodowe starałem się wypełniać swoje obowiązki jak najlepiej. Chciałbym podziękować za szansę, którą mi w tamtym czasie dano, szansę służenia w Stargardzie i pracy w komunikacji miejskiej. Dziękuję za zaufanie, bez niego nie byłoby możliwe, abym mógł przez 31 lat pracować dla samorządu.

Jan Gumuła od początku reagował na potrzeby pasażerów i dostosowywał ofertę MPK do zmieniającej się rzeczywistości, korzystając z nowoczesnych rozwiązań. W 2016 r. brał aktywny udział w pozyskaniu prawie 10 mln zł dofinansowania na zakup 16 nowoczesnych, niskoemisyjnych autobusów. Rok później uczestniczył w przekształceniu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji sp. z o.o., co spowodowało duże zmiany w funkcjonowaniu jednostki. Dzięki temu nowa spółka zyskała m.in. większą samodzielność i możliwość rozszerzania działalności.

bk

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułCamerata Stargard w kolegiacie. Zabrzmiał Bach, Vivaldi i Händel
Następny artykułIII liga. Sezon dobiegł końca


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj