Nowy rektor Collegium Balticum ANS: dr hab. Aleksandrę Żukrowską zastąpiła dr Małgorzata Hermanowicz

0

Od dzisiaj (22.06.) nowym rektorem Collegium Balticum – Akademii Nauk Stosowanych została dr Małgorzata Hermanowicz (fot. 2), do tej pory prorektor ds. organizacji studiów. Dr hab. Aleksandra Żukrowska (fot. 1) nadal pozostaje aktywna na uczelni jako wykładowca akademicki.

Powyższe zmiany zostały przyjęte na wczorajszym posiedzeniu Senatu Collegium Balticum – ANS.

Wczoraj (21.06.) dr hab. prof. CB Aleksandra Żukrowska, po 15 latach pełnienia funkcji rektora, złożyła rezygnację. Decyzja ta podyktowana jest względami zdrowotnymi.

– Praca na rzecz Collegium Balticum to wspaniała część mojego życia zawodowego. Dziękuję wszystkim: studentom, absolwentom i całemu zespołowi CB za to, że wspólnie tyle lat tworzyliśmy naszą uczelnię. Nadszedł czas na zmianę i tym samym moje miejsce zajmie wspaniała osoba – doktor Małgorzata Hermanowicz, dla której student jest najważniejszy, i jestem pewna, że to przeświadczenie nadal będzie jej towarzyszyło na stanowisku rektorskim – mówi dr hab. prof. CB Aleksandra Żukrowska.

Senat Collegium Balticum – Akademii Nauk Stosowanych 21 czerwca przyjął również uchwałę w sprawie nadania dr hab. prof. CB Aleksandrze Żukrowskiej tytułu honorowego Rektor-Senior.

O nowej rektor dr Małgorzacie Hermanowicz:

„Szczecinianka z urodzenia i wyboru, absolwentka Politechniki Szczecińskiej. W 1985 r. uzyskała tytuł magistra ekonomii. Od początku jest związana ze szkołami niepublicznymi, średnimi i wyższymi, a efektem tego jest jej praca doktorska pod tytułem: Przemiany współczesnego szkolnictwa wyższego w Polsce na przykładzie Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Turystycznej w Szczecinie, którą obroniła w 2013 r., uzyskując tym samym tytuł naukowy doktora pedagogiki”.

„Z Collegium Balticum – Akademią Nauk Stosowanych jest związana od 2014 r. Początkowo była kierownikiem dziekanatu, przez 4 lata dziekanem, następnie wicekanclerzem ds. organizacji studiów i prorektorem. W uznaniu wieloletniej pracy na rzecz edukacji wyższej została powołana na rektora edukacji wyższej Collegium Balticum – Akademii Nauk Stosowanych”.

„Chce, by w Collegium Balticum każdy mógł zdobyć upragnione wykształcenie, uzyskał umiejętności praktyczne oraz dodatkowe uprawnienia niezbędne na współczesnym rynku pracy. Jest przekonana, że społeczność jej uczelni jest w stanie „przesuwać horyzonty” – zmieniać świat (a przynajmniej jego lokalny fragment) na lepsze”.

„Collegium Balticum jest dla niej przestrzenią, w której każdy znajdzie coś dla siebie, miejscem otwartym na nowe wyzwania i potrzeby edukacyjne oraz promującym ideę uczenia się przez całe życie. Wraz z całym zespołem Collegium Balticum codziennie stara się wcielać te założenia w życie: reagować na potrzeby społeczności akademickiej i lokalnej, wspierać działalność charytatywną, pomocową, edukacyjną, służącą rozwojowi prywatnemu i zawodowemu dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów”.

„Prywatnie jest mamą dorosłych już dzieci, babcią dwójki wnuków i opiekunką puszystego kota. W wolnych chwilach czyta książki, zajmuje się ogrodem, a także szyje – krawiectwo to jej mała pasja. Wystarczy przypomnieć, że w czasie pandemii uszyła wiele pięknych, kolorowych i wzorzystych maseczek, które rozdała potrzebującym. Przede wszystkim zaś – jest nowoczesną kobietą, która udowadnia, że w każdym wieku połączenie pasji, pracowitości i życzliwości przynosi wspaniałe efekty”.

(r), fot. – źródło: materiały prasowe

Poprzedni artykułZarząd Powiatu z absolutorium. Konstruktywny dialog daje wymierne efekty
Następny artykułSą kolejne pieniądze na działki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj