Miasto zdobyło kolejne miliony

0

W II kwartale 2022 r. Stargard otrzymał ponad 22,5 mln zł środków zewnętrznych. To pieniądze z różnych źródeł i na różne działania. Fundusze pozwalają realizować budowy dróg i mieszkań, a także wspierać przedsiębiorców. Dzięki nim organizowane są też zajęcia sportowe dla uczniów i prowadzone miejsca spotkań dla seniorów.

Najwięcej – blisko 17 mln zł dofinansowania – przeznaczonych jest na realizację kolejnej części obwodnicy północnej miasta.

1,2 mln – to wsparcie pozwalające Stargardzkiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego zainwestować w następne mieszkania komunalne.

Ponad 1 mln zł dofinasowania pozwala na renowację murów obronnych wzdłuż ul. Klasztornej.

Miasto pozyskało też pieniądze m.in. na remont kwatery saperów na nekropolii przy ul. T. Kościuszki oraz naprawę ogrodzenia i centralnego pomnika na cmentarzu przy ul. W. Reymonta – blisko 600 tys. zł; prawie 200 tys. zł na realizację Korpusu Wsparcia Seniorów w Stargardzie w 2022 r. i 30 tys. zł na siłownię plenerową przy SP nr 11.

Zewnętrzne dofinansowania pozyskuje też Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego. 3 mln zł skierowano do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach pożyczki płynnościowej. To narzędzie wspierające w konsekwencjach, jakie przyniosła pandemia koronawirusa, i pozwalające odbudowywać działalność.

To tylko część wszystkich środków zewnętrznych zdobytych w II kwartale tego roku. Wsparcie z powodzeniem otrzymały również Książnica Stargardzka i Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Na rozpatrzenie – i przyznanie dotacji – oczekuje kolejnych kilkanaście wniosków.

(r)

fot. pixabay.com

Poprzedni artykułPrędkość i brawura surowo karane
Następny artykułAquaStar. Zamieszanie wokół zajęć jogi dla seniorów. – Ma ich nie być – pisze czytelniczka. – Zajęcia są – zapewnia OSiR


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj