Giżynek. Aleje coraz dłuższe  

0

Tej jesieni na nowym cmentarzu przybędzie około 200 m nowej alei. W ramach inwestycji wykonane zostanie przyłącze wodociągowe. To kontynuacja budowy fragmentu kolejnej drogi na nekropolii przy ul. Spokojnej/Giżynek.

W sumie powstanie ponad 1000 mkw. alei. Trwają prace związane z korytowaniem i przygotowywaniem podłoża. Nawierzchnia zostanie zrobiona z trwałej i wygodnej kostki betonowej. Będzie też przyłącze wodociągowe. Nowa droga połączy dwie istniejące już aleje. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja o wartości prawie 300 tys. zł powinna zakończyć się jesienią.

Budowa trasy na nowym cmentarzu to kolejny projekt realizowany na nekropoliach zarządzanych przez miasto. Tylko w ubiegłym wyremontowane zostały cztery drogi na cmentarzu przy ul. T. Kościuszki. Pojawiły się tam również nowe ławki. Także na nekropolii przy ul. Lotników zmodernizowano jedną z alei. Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym w planach jest również odnowienie kwatery saperów na starym cmentarzu oraz remonty na cmentarzu wojennym przy ul. W. Reymonta.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułSzwajcaria Połczyńska. Zachwyca przyrodą, ukształtowaniem terenu, jakością powietrza, czystością wód
Następny artykułSpotkanie z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj