PZERiI w Stargardzie ma 60 lat. Najmłodszy członek związku ma 32 lata, a najstarszy – 99 lat

0

Kolejny wyjątkowy jubileusz. Członkowie stargardzkiego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów świętowali 60-lecie istnienia organizacji. Były podziękowania, gratulacje i wyróżnienia. Podczas uroczystej gali nie zabrakło wzruszeń i wspomnień.

– Gratuluję tego pięknego jubileuszu. Wszyscy doskonale wiemy, jak ważna jest aktywność – zwłaszcza dla seniorów. To szansa na zachowanie dobrego zdrowia, a jednocześnie okazja do twórczego spędzania wolnego czasu na emeryturze. W naszym PZERiI tworzycie świetne warunki, żeby tę aktywność rozwijać w bardzo wielu różnych obszarach. Z waszej energii płynie ogromna siła, która oddziałuje na całe miasto. Dziękuję, że tworzycie aktywny Stargard z przestrzenią do spotkań z drugim człowiekiem – mówił w SCK prezydent Rafał Zając.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów działa w naszym mieście od 1962 r. Na jego czele od 2003 r. stoi Wanda Wysocka. Wraz z kołami terenowymi w powiecie stargardzkim PZERiI liczy ponad 1400 członków. Najmłodszy z nich ma 32 lata, a najstarszy – 99. W organizacji wciąż aktywni są seniorzy, którzy pamiętają jej początki. Najdłuższy stażem członek dołączył do PZERiI 54 lata temu.

W kole zawsze coś się dzieje. Wykłady, ciekawe spotkania, wycieczki, zajęcia sportowe i kursy komputerowe – to tylko kilka z wielu aktywności seniorów. Stargardzianie doskonale też znają roztańczone Seniority i wokalistów chóru oraz zespołu Płomienne Serca. Członkowie PZERiI zawsze chętnie uczestniczą w miejskich imprezach, zapraszają na własne wydarzenia, a także współorganizują m.in. Stargardzkie Dni Seniora.

Do związku może dołączyć każdy emeryt, rencista lub osoba z niepełnosprawnościami. Swoją siedzibę PZERiI ma w Domu Kultury Kolejarza (ul. Szczecińska 17).

Podczas uroczystego spotkania z okazji jubileuszu prezydent wręczył seniorom czek na 3 tys. zł. Zgodnie z zapowiedzią przewodniczącej, pieniądze przydadzą się na zakup nowego komputera.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułPokazali swoje talenty i pasje
Następny artykuł,,Bezpieczna dzielnica’’. Mandaty za wulgaryzmy, zaśmiecanie i picie alkoholu w zabronionym miejscu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj