Zaczął się gruntowny remont amfiteatru

0

Na placu budowy ważnej i długo oczekiwanej przez stargardzian inwestycji pojawiły się pierwsze maszyny. Teren jest ogrodzony, a wykonawca prowadzi już pierwsze prace rozbiórkowe. Po modernizacji będziemy mieć obiekt z nowoczesną sceną i większą widownią.

Będzie on przyjazny także dla osób z niepełnosprawnościami.

– Muszę przyznać, że obserwacja rozpoczęcia przebudowy amfiteatru przyniosła mi sporo radości. Ruszyliśmy z inwestycją tak bardzo oczekiwaną przez stargardzian. Wiem, że wielu mieszkańców ma do tego obiektu ogromny sentyment, bo w latach siedemdziesiątych na własne oczy widzieli jego budowę, a nawet sami przy niej pracowali. Po remoncie amfiteatr stanie się miejscem łączącym pokolenia, w którym będzie można uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych. To będzie nasza duma, naprawdę nowoczesny i komfortowy obiekt – mówi prezydent Rafał Zając.

Przebudowany amfiteatr zupełnie zmieni swoje oblicze. Artyści będą mieć do dyspozycji nowoczesną scenę w kształcie sześciokąta o powierzchni ponad 540 mkw. Pod nią zaprojektowane zostały nowe garderoby i łazienki. Publiczność skorzysta z ławek na wyremontowanej widowni, która pomieści ponad 3 tys. osób. Wraz z miejscami do stania mieszkańcy zyskają przestrzeń do zabawy dla około 4 tys. ludzi. Do amfiteatru dojdziemy jednym z ośmiu wejść, a na samej górze odpoczniemy na dodatkowych ławkach. Całość uzupełnią stojaki na rowery, odpowiednie oświetlenie i kosze na śmieci.

Wykonawcą modernizacji jest firma Adamietz, która ma doświadczenie w realizacji tego typu inwestycji – jedną z najnowszych jest remont Teatru Letniego w Szczecinie. Prace za około 22 mln zł powinny zakończyć się w 2024 r.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułStargard bez kolejnych ton azbestu
Następny artykułXII Spacer Historyczny: „Stargard tajemniczy i nieznany”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj