11 listopada. Stargardzka Wojskowa Gra Terenowa

0

Jeśli ktoś chciał od zawsze spróbować swoich sił w typowo wojskowych konkurencjach, to ma ku temu okazję. Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza 11 listopada na wojskowe gry terenowe. W naszym województwie taka gra odbędzie się w Stargardzie.

Stargardzka WGT to nic innego jak zawody społeczno-obronne. Celem tak pomyślanej zabawy jest m.in. przeżycie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w połączeniu z promocją służby wojskowej. Wśród konkurencji zaplanowano m.in. naukę maskowania, składania i rozkładania broni czy budowy schronienia. Również tego dnia osoby, które się zgłoszą, będą mogły spotkać na trasie żołnierzy z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego.

Konkurencje w ramach Wojskowej Gry Terenowej będą mieć charakter zespołowy. Zgłoszone drużyny mogą składać się od 3 do 5 osób.

Zaproszone są grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacje proobronne, a także rodziny z dziećmi. Udział drużyn jest bezpłatny. Jedyne co trzeba zrobić przed startem, to zarejestrować się.

Rejestracji do udziału w Wojskowej Grze Terenowej w Stargardzie można dokonać do 11 listopada br., dzwoniąc na numer 695-875-732 lub wysyłając e-mail: [email protected]

Start: 11 listopada br. o godz. 10.00. Miejsce zbiórki: hala sportowa przy ul. Aleja Żołnierza 37 w Stargardzie. Z uwagi na temperaturę, ale i uwzględniając charakter zawodów, warto zadbać o odpowiedni ubiór (sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki). Koniec zawodów jest planowany na godz. 16:00.

Każdy zespół na zakończenie otrzyma pamiątkowy dyplom. Wojskowej grze terenowej towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, w tym poczęstunek w formie wojskowej grochówki.

(r)

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Derby znowu dla Kinga
Następny artykułDodatek węglowy – zmiany


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj