Będzie przebudowa stadionu przy Ceglanej

0

To dla piłkarzy i kibiców KP Błękitni wspaniała wiadomość. Stadion przy ul. Ceglanej w Stargardzie zostanie gruntownie przebudowany i dostosowany do rozgrywek w I lidze piłki nożnej. Zapowiedział to prezydent Stargardu na antenie Twojego Radia.

– Zanim rozpocznie się przebudowa, trzeba będzie przygotować dokumentację. Miasto chce na ten cel pozyskać środki zewnętrzne w przyszłym roku. Pierwsze rozmowy ze stargardzkim OSiR-em już się odbyły – mówił Rafał Zając.

Prezydent poinformował, że obiekt  (kompleks czterech boisk)zostanie przebudowany na kolejnych 30-50 lat i należy wziąć pod uwagę, że klub piłkarski będzie w tym okresie na różnym poziomie rozgrywkowym.

Przy okazji prezydent Stargardu podkreślił, że z nowego obiektu sportowego będą korzystać nie tylko drużyny zawodowe, ale także dzieci i młodzież trenujące piłkę nożną.

– Nie możemy się już doczekać prac projektowych, a następnie realizacji inwestycji – czytamy na FB klubu. – Informujemy, również, że nasz klub jest mocno zaangażowany w konsultacje, rozmowy i ustalenia co do kształtu i formy nowego stadionu. Stargard zasługuje na nowoczesny stadion wraz z boiskami treningowymi dla młodych piłkarzy. My natomiast musimy uczynić wszystko, aby już na nowym stadionie zagrali Błękitni w rozgrywkach szczebla centralnego w II, a może nawet w I lidze.

(r)

fot. Marcin Kaczan/archiwum

Poprzedni artykułKaper Quartet – hołd dla kompozycji Bronisława Kapera
Następny artykułZARR otworzył w Szczecinie punkt wsparcia dla firm


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj