Wystawa Adama Kubickiego. Tworzy grafiki, obrazy, rzeźby – inspiracją jest muzyka

0

Od 21 grudnia starostwo zaprasza na wyjątkową wystawę pt. „Niepamięć” autorstwa Adama Kubickiego. Prace będzie można podziwiać w holu głównym urzędu.

Nawet otaczającą nas rzeczywistość można różnie interpretować. Może ona inspirować, przerażać, zaskakiwać czy zadawać pytania. Adam Kubicki, rocznik 66, miłośnik obrazów takich tuzów jak Monet, Malczewski czy Fałat już od młodzieńczych lat szukał swojej artystycznej drogi – grając na gitarze, rzeźbiąc czy wywołując w ciemni fotograficznej klisze. Po drodze został technikiem mechanizacji rolnictwa. Szare lata 80. nie przeszkodziły mu w dalszych poszukiwaniach – przy przepełnionych buntem młodego pokolenia dźwiękach winyli „Pink Floyd”.

Choć w twórczości Adama Kubickiego nie brakuje realizmu: elementów przyrody czy architektury, potrafi zaskoczyć pomysłami – jakby to powiedzieli młodzi – totalnie odklejonymi. Nie ulega wątpliwości, że jego obrazy i grafiki zmuszają do refleksji. Z jednych płynie spokój niczym z utworów Pata Metheny, w innych da się wyczuć klimat poezji Mirosława Czyżykiewicza.

Mimo że glany, ćwiekowane skórzane kurtki i pasy zastąpione zostały przez koszule i marynarki, a adapter i płyty winylowe zamieniły się w urzędnicze biurko, to właśnie wolne chwile – jak na życzliwego, acz jednak introwertyka, przystało – spędza najczęściej na tworzeniu grafik, obrazów, rzeźb. Inspiracją jest różnorodna muzyka – dziś odtwarzana za pośrednictwem internetu.

– Prywatnie – od prawie trzech dekad – mąż empatycznej i otwartej Alicji oraz ojciec upartego społecznika Remigiusza. Oprócz sztuki, wolny czas lubi poświęcać m. in. na poznawaniu historii (szczególnie kopiąc w ziemi i w archiwach). Cieszy się widokiem przyrody z pozycji roweru – informuje Starostwo Powiatowe w Stargardzie.

(r)

Poprzedni artykułZbiórka na rzecz małego Ignacego
Następny artykułOszuści nie muszą kraść portfela. Wystarczy, że ukradną Twoje dane


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj