Powiat Stargardzki w programie Polska Cyfrowa

0

W ramach tego programu, powiat otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 350 tys. zł. Zostanie ono przeznaczone – zgodnie z celem powierzonego grantu – na zapewnienie cyberbezpieczeństwa oraz zwiększenie cyfryzacji w Starostwie Powiatowym w Stargardzie.

Z tej puli pieniędzy zakupiony będzie sprzęt: zapora sieciowa oraz najnowsze oprogramowanie, instalowane na serwerach wraz z licencjami dostępowymi, poprawiające bezpieczeństwo serwera oraz wewnętrznej sieci informatycznej.

– Dążąc do zwiększania cyfryzacji w naszej jednostce, dokonamy zakupu skanerów umożliwiających włączanie do obiegu elektronicznego dokumentów, natomiast zakup chmury obliczeniowej pozwoli na przekazywanie dokumentów pomiędzy Starostwem Powiatowym a jednostkami organizacyjnymi. Zakup oprogramowania oraz sprzętu do wideokonferencji umożliwi bezpieczne, szybkie i łatwe uczestnictwo w szkoleniach, spotkaniach, jak też umożliwi szybszy kontakt z jednostkami organizacyjnymi. Kolejnym założeniem jest budowa nowej strony „www” w nowoczesnej, czytelniejszej szacie graficznej, uławiającej dostęp do informacji mieszkańcom Powiatu Stargardzkiego, wykonana zgodnie z wytycznymi WCAG 2.1. oraz obowiązującymi przepisami prawa – informuje Starostwo Powiatowe w Stargardzie.

(r)

Poprzedni artykułPrezydent Rafał Zając: „Jestem przekonany, że Sławek byłby dumny z tego, jak miasto się zmienia”
Następny artykułMiłosz Krysiak zaśpiewał i wygrał w swojej kategorii


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj