Powiatowo-miejskie spotkanie noworoczne. „Mamy apetyt na więcej”

0

W auli Zespołu Szkół nr 1 odbyło się spotkanie noworoczne samorządów powiatowego i miejskiego. Organizatorem był Powiat Stargardzki. Oba samorządy podsumowały rok 2022 w formie przygotowanych na tę okazję filmów.

Najpierw przedstawiono zebranym najważniejsze dokonania powiatu: https://www.youtube.com/watch?v=BjzyHVLKF34, potem zaprezentowano najważniejsze osiągnięcia miasta: https://www.facebook.com/StargardPL/videos/885152402622262.

Po projekcji filmów głos zabrała starosta Iwona Wiśniewska.

– Bardzo lubię te spotkania z Państwem. Dają one możliwość prezentacji dokonań z roku ubiegłego, przypominając o tym, co udało nam się zrealizować – mówiła starosta.

Później zaznaczyła, że ta kadencja w pewnym sensie jest przeklęta: 2020 i 2021 stał pod znakiem pandemii, rok 2022 – pod znakiem wojny u bliskiego nam sąsiada. Pojawiła się mnogość wyzwań i nieznanych wcześniej sytuacji. Trzeba było im sprostać.

– Stawaliśmy do tych wyzwań i myślę, że bardzo dobrze daliśmy sobie radę – mówiła Iwona Wiśniewska.

Starosta podkreśliła bardzo dobrą współpracę z samorządem miejskim. Między innymi zaznaczyła: – Odpowiadaliście Państwo pozytywnie na alerty, które wiązały się z finansowym zabezpieczeniem szpitala. Dziękuję za to.

Później do zebranych w auli zwrócił się prezydent Rafał Zając.

Podnosić Stargard do miast największych

Nawiązując do sytuacji w Ukrainie, podzielił się refleksją: – Widać, jak wszystko to jest kruche. Jak bardzo zmienia się porządek świata. I jak najważniejsze są pokój i bezpieczeństwo.

W dalszej części wystąpienia prezydent powiedział: – Kolejny rok przed nami. Patrząc na to, jak intensywnie prowadzimy negocjacje z inwestorami w roku bieżącym, jestem przekonany, że po 8 600 miejscach pracy, kolejne kilka tysięcy przed nami. Przed nami też wyzwania, aby Stargard – oprócz tego co robi, oprócz tego jak się rozwija – zaproponował mieszkańcom miasto już nie tylko średniej wielkości.

– Oprócz tych przedsięwzięć, które będą realizowane, między innymi: przebudowa różnych instytucji i jednostek organizacyjnych czy wielki projekt zazielenienia Stargardu, chcemy zrealizować, i powoli zaczynamy nad tym pracować, projekty, które rzeczywiście będą podnosić Stargard do miast największych. Przed nami kompleksowa przebudowa centrum Stargardu – nowego serca miasta. Chcemy, aby Stargard uzyskał taką jakość przestrzeni, która sprawi, że do naszego miasta będzie się z chęcią przyjeżdżać – mówił Rafał Zając.

Sala koncertowa na tysiąc miejsc

Stwierdził też, że należy stworzyć warunki do rozwoju Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia.

– Ale z salą koncertową na tysiąc miejsc, żebyśmy byli w stanie zaoferować nie tylko muzykę poważną, ale też rozrywkową. Stargard na to zasługuje – podkreślił prezydent.

Zarówno starosta, jak i prezydent długo dziękowali współpracownikom, radnym, szefom różnych jednostek organizacyjnych oraz innym osobom obecnym w auli ZS nr 1.

Spotkanie prowadziła Aleksandra Zalewska-Stankiewicz. O muzyczną oprawę wydarzenia zadbały wokalistki Patrycja Kucharzyk i Paulina Pryciak oraz saksofonistka Zuzanna Wesołowska. Wspólny toast zakończył oficjalną część uroczystości.

Od siebie dodajmy: Spodobało nam się zakończenie filmu podsumowującego 2022 rok w mieście. Pasuje też do powiatu. „Mamy apetyt na więcej” powiedział lektor. I niech tak będzie w kolejnych latach.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułCoroczna wystawa prac członków SSMSP Brama. To zawsze ich święto
Następny artykułInwestycja zakończona. Parkuj i jedź dokąd chcesz


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj