Przybędzie nowych mieszkań na Lotnisku

0

Już za kilka tygodni Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpocznie kolejną dużą inwestycję o wartości ponad 10 mln zł. Przy ul. J. Śniadeckiego 13 powstanie budynek z 33 mieszkaniami o łącznej powierzchni prawie 1 500 mkw. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi stargardzianie wprowadzą się tam już w drugiej połowie przyszłego roku.

Nowe lokale powstaną w budynku o 4 kondygnacjach. Mieszkania przy ul. J. Śniadeckiego 13 A, B, C będą miały różną powierzchnię, a ich najemcy zyskają również dostęp do komórek lokatorskich. W ramach inwestycji wykonane zostaną też m.in. miejsca postojowe dla samochodów, chodniki dla pieszych oraz dodatkowa zieleń. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie.

Wykonawcą inwestycji jest spółka Platinum Park ze Stargardu. Na ten cel Stargardzkie TBS pozyskało prawie 8 mln zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego i Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Nowy budynek powstanie w sąsiedztwie tego, który został oddany do użytku przez Stargardzkie TBS w 2020 r. (ul. J. Śniadeckiego 17). Są tam 24 mieszkania o wysokim standardzie oraz żłobek z placem zabaw dla dzieci. W tej cichej i spokojnej okolicy już 3 lata temu zadbano o dodatkową zieleń, miejsca dla aut i oświetlenie, przygotowując się do następnych inwestycji. Następny budynek mieszkalny przy ul. J. Śniadeckiego dobrze wpisze się w tę część osiedla. Klucze do nowych lokali będą mogły dostać osoby uprawnione do otrzymania mieszkania komunalnego.

(r)

fot. Wojciech Jarosławski/Stargardzkie TBS/archiwum

Poprzedni artykułGłosujemy na Park&Ride i AquaStar
Następny artykułKayah na scenie Stargard Festiwal ‘23


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj