„Silent Twins” – historia o bliźniaczkach, które umilkły dla świata zewnętrznego

0

W kinie Stargardzkiego Centrum Kultury pokazany zostanie najnowszy film Agnieszki Smoczyńskiej pt. „Silent Twins”. Projekcja odbędzie się 28 lutego (wtorek) o godz. 18:30 na dużej sali SCK.

Anglojęzyczny film opowiada historię June i Jennifer Gibbons – czarnoskórych bliźniaczek, które jako dzieci umilkły dla świata zewnętrznego.

To historia bliźniaczek, które nie mogą żyć ani bez siebie, ani razem, i których nastoletni bunt wymknął się spod kontroli.

Studium toksycznej więzi? Artystycznego geniuszu? Czy kobiecego buntu? Ballada o niemożliwej miłości? A może to opowieść o ucieczce od rasistowskiego społeczeństwa?

Film zrealizowany został w oparciu o reportaż Marjorie Wallace, wypełniony po brzegi muzyką, przeniesie nas w świat mydlanych oper, thrillerów i zmysłowych musicali, starych reklam i poklatkowych animacji.

Ciekawostką jest, że zdjęcia do filmu kręcono we Wrocławiu.

Projekcja odbędzie się z udziałem trojga gości.

Agnieszka Smoczyńska – reżyserka filmowa i teatralna, scenarzystka. Znana z niezapomnianych obrazów wielkiego ekranu jak: „Córki dancingu”, „Fuga”, „Aria Diva”, „3 love”. Nazwisko hot-top polskiej kinematografii. Nominowana do 23 nagród, zdobywczyni 19 międzynarodowych i ogólnopolskich nagród festiwali filmowych w tym w Gdyni, Krakowie czy Nowym Yorku. Dwa jej filmy – „Fuga” i „The Silent Twins” prezentowane były na MFF w Cannes. Film „Silent Twins” otrzymał na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych 2022 dwa Złote Lwy, m.in. za najlepszy film.

Przemek Lewandowski – dyrektor artystyczny Ińskiego Lata Filmowego, którego 50-lecie będziemy celebrować w sierpniu br. Propagator kina ambitnego. Miłośnik kinematografii, ludzi i podróży. Zawdzięczamy mu nie tylko dbałość o program ILF-u, ale też coroczne spotkania w kinie Gryf, i poza nim, w ramach Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży „Włóczykij”.

Krzysztof Spór – dobrze nam znany z CSKF dziennikarz zajmujący się szeroko pojętą tematyką filmową, promotor, animator i znawca kultury filmowej. Współtwórca i przez 13 lat redaktor naczelny portalu Stopklatka.pl, jak też i bloga „Spór w kinie”. Laureat Nagrody im. Jana Machulskiego za całokształt działań na rzecz polskiego kina niezależnego. Dyrektor artystyczny festiwalu Lato z Muzami. Juror krajowych i międzynarodowych festiwali filmowych.

Zapraszamy – na pokaz filmu i dyskusję o nim po projekcji. Warto!

(r) – źródło: www.filmweb.pl

Poprzedni artykułTrwa modernizacja przelewickiej oranżerii
Następny artykułMPK. Zmiany w kursowaniu autobusów na kilku liniach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj