Są kolejne pieniądze na cmentarz wojenny

0

Miasto pozyskało 210 tys. zł dofinansowania na kolejne remonty elementów Międzynarodowego Cmentarza Wojennego przy ul. W. Reymonta. W zeszłym roku wyremontowano  tam ogrodzenie i pomnik na placu centralnym. Teraz blask odzyskają kolejne monumenty. Pomogą w tym pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Reszta pochodzić będzie z budżetu miasta.

W tym roku na nekropolii przy ul. W. Reymonta wyremontowane zostaną dwa pomniki – żołnierzy francuskich i włoskich. Oba monumenty zostaną dokładnie wyczyszczone, a ubytki będą uzupełnione. Wykonawca zabezpieczy też powierzchnię pomników przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo w ramach inwestycji na tym cmentarzu pojawi się tablica informacyjna w językach: polskim, angielskim i Braille’a. Wszystkie prace będą wykonane jeszcze w tym roku.

W Stargardzie regularnie inwestuje się w cmentarze i miejsca ważne historycznie. W 2022 r. na nekropolii przy ul. W. Reymonta remontu doczekały się jeden z pomników i ogrodzenie. Z kolei na cmentarzu przy ul. T. Kościuszki wymienione zostały nagrobki na kwaterze saperów. Spoczywają tam głównie wojskowi, którzy w 1945 r. rozminowywali Stargard, a także dwie sanitariuszki.

(r)

fot. Maciej Kuszela/archiwum

Poprzedni artykułBlisko 37,7 mln zł na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów
Następny artykuł„Wieloświat” Piotra Pawła Kosmala


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj