3. Święto Książek i Kwiatów pod znakiem Cohena

0

Już niedługo 3. Święto Książek i Kwiatów, czyli stargardzkiego Sant Jordi w dniach 22/23 kwietnia br.

Będzie spektakl muzyczny „Pieśni miłości i nienawiści” w wykonaniu aktora Stanisława Górki, oparty na tekstach, piosenkach i utworach Leonarda Cohena. Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia na małej scenie SCK o godz. 18.00.

Opis: Leonard Cohen – stawiany dziś na równi z Okudżawą, Wysockim czy Brelem – urodził się w Montrealu w 1934 roku w religijnej rodzinie kanadyjskich Żydów. Nawiązania do Boga, odwołania do Biblii, biblijne cytaty są obecne w wielu jego utworach.

Twórcy „Pieśni miłości i nienawiści” skupili się na wątku przedstawiającym stosunek Cohena do współczesnego mu świata, do miłości, a w konsekwencji do kobiet. W ciągu 60 minut poetyckiego spektaklu widz odnajdzie wszystkie odcienie uczucia zwanego miłością. Od zauroczenia, niepewnych pocałunków, aż po gorące pożądanie, a później zdradę i nienawiść, żeby po chwili znów przejść do czułości i namiętności.

Spektakl w adaptacji i reżyserii Sławomira Gaudyna powstał na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena (tłumaczenie Macieja Karpińskiego, Macieja Zembatego oraz Wojciecha Fladzińskiego).

Na małej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury zaprezentuje się fantastyczny interpretator tekstów Stanisław Górka. Na pianinie towarzyszyć mu będzie Andrzej Perkman.

Spektakl – taką mają nadzieję twórcy – przypomni stargardzkiej publiczności postać wielkiego artysty, jakim był Leonard Cohen.

Więcej o programie 3. Święta Książek i Kwiatów – na plakacie.

Bilety po 35 złotych do kupienia w kasie kina SCK oraz online: https://sck.stargard.pl/…/spektakl-muzyczny-piesni…/

(r)

Poprzedni artykułPoloneza czas zacząć. I zaczęli
Następny artykułCzyste Powietrze – kolejne spotkanie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj