Stargard ma najwyższy standard obsługi inwestora w regionie

0

Nasze miasto zostało bardzo dobrze ocenione przez twórców raportu z oceny atrakcyjności terenów inwestycyjnych i jakości obsługi inwestorów w jednostkach samorządu terytorialnego województwa zachodniopomorskiego.

Jego autorami są specjaliści z Centrum Rozwoju Biznesu z Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie. Nasze miasto wyróżniło się na tle innych gmin, biorących udział w badaniach, i otrzymało certyfikat potwierdzający wdrożenie najwyższych standardów obsługi inwestora.

W raporcie porównano 33 jednostki samorządu terytorialnego w Zachodniopomorskiem. W ogólnym zestawieniu Stargard zajął wysoką, drugą pozycję – tuż za Szczecinem, który był bezkonkurencyjny m.in. ze względu na dostępność komunikacyjną i kapitał ludzki. Bardzo dobrze wypadliśmy za to w podkategoriach: podaż terenów inwestycyjnych oraz udogodnienia i jakość obsługi inwestorów – w obu przypadkach wyprzedziliśmy w rankingu stolicę naszego województwa.

W Stargardzie działają dwa parki przemysłowe – Stargardzki Park Przemysłowy i Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii. W SPP na 150 ha działa prawie 60 przedsiębiorstw, które zatrudniają ponad 2,6 tys. osób. Z kolei PPNT zajmuje powierzchnię około 850 ha. Jest tam zlokalizowanych przeszło 30 firm różnych branż. W całym parku przemysłowym na terenie dawnego lotniska w Kluczewie pracuje już ponad 6 tys. osób. Regularnie pojawiają się też nowe podmioty zatrudniające następnych ludzi, co jest najlepszym potwierdzeniem naszej wysokiej pozycji w raporcie opracowanym przez specjalistów z ZSB.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykuł80 tysięcy zł na działki
Następny artykułPiknik nad Odrą 13-14 maja 2023


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj