Konkurs „Przyjazne ogrody 2023”. Które na Pomorzu Zachodnim są najlepsze?

0

Towarzyszą krajobrazowi przyrodniczemu w miastach, zaspokajają rekreacyjne i wypoczynkowe potrzeby mieszkańców, integrują. Rusza konkurs „Przyjazne ogrody 2023”, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Do zdobycia jest nawet 40 tys. zł.

Na terenie Pomorza Zachodniego jest ponad 250 rodzinnych ogrodów działkowych. Konkurs skierowany jest do stowarzyszeń ogrodowych prowadzących ROD w regionie.

Oceniane będą inicjatywy i przemiany lokalne zachodzące na terenie danego ROD w ciągu ostatnich 3 lat. Ocenie podlegać będą m.in.: organizowane inicjatywy prospołeczne; wydarzenia kulturalne, sportowe, rekreacyjne,  rozrywkowe, edukacyjne; inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i przyrody; a także te, które wpływają na stan i utrzymanie infrastruktury ogrodowej służącej lokalnej społeczności.

Zgłoszenia zostaną ocenione w trzech kategoriach – w zależności od liczby działek ogrodowych mieszczących się w ramach danego ROD:

– do 130 działek,

– od 131 do 300  działek,

– powyżej 300  działek.

Laureaci otrzymają nagrody finansowe: I miejsce – 40 tys. zł; II miejsce –30 tys. zł; III miejsce – 20 tys. zł. W konkursie, w każdej kategorii, przyznanych zostanie także maksymalnie 7 wyróżnień, każde po 10 tys. zł.

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 czerwca 2023 r. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie zgłoszenia pocztą (Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 40, 70-421 Szczecin, z dopiskiem: Wydział Rolnictwa i Rybactwa Konkurs „Przyjazne ogrody 2023”) albo złożenie go osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Regulamin konkursu oraz formularze dostępne są na stronie: https://wrir.wzp.pl/aktualnosci/konkurs-pn-przyjazne-ogrody-2023

(r)

Poprzedni artykułSSMSP Brama zaprasza na „Kontrasty” – prace młodzieży i dorosłych
Następny artykułObwodnica Stargardu w ciągu DK20 z decyzją środowiskową


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj