Rowerowa Stolica Polski. I tym razem będziemy kręcić dla Stargardu

0

Stargard już po raz trzeci będzie walczył o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Akcja rusza w najbliższy czwartek i trwa cały czerwiec. W akcji mogą brać udział wszyscy chętni, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Wystarczy mieć rower i pobraną na telefon aplikację Aktywne Miasta.

W aplikacji należy dołączyć do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski 2023 – rywalizacja dla miast”, następnie wybrać miasto, dla którego uczestnik chce kręcić kilometry (w naszym przypadku oczywiście Stargard), oraz grupę (z dostępnych lub zaproponować nową).

W czasie każdego treningu na rowerze aplikacja musi być włączona. Co ważne, nie trzeba być mieszkańcem Stargardu, by kręcić kilometry dla naszego miasta. Kilometry wszystkich uczestników będą przeliczane na punkty według specjalnego przelicznika, bazującego na liczbie mieszkańców poszczególnych miast.

Do rywalizacji zgłoszonych jest ponad 60 miast. W 2021 roku, w debiucie, Stargard zajął wysokie 6. miejsce. Rok temu uplasowaliśmy się na miejscu 12. W obecnym roku, od 21 marca do 21 maja, odbywał się trening, w którym wykręciliśmy dla Stargardu blisko 60 tys. kilometrów! To dobry prognostyk przed ruszającą w czwartek akcją.

W tym roku zaczynamy inaczej. Wzorem innych miast planujemy (minutę po północy, ze środy na czwartek) nocny rajd po Stargardzie. Można wziąć w nim udział bez wcześniejszych zapisów – wystarczy przybyć przed północą na parking AquaStar przy ul. Szczecińska 35. Szczegóły na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/584585217074810/?ref=newsfeed

Organizatorem akcji na całą Polskę jest Miasto Bydgoszcz, koordynatorem w naszym mieście – OSiR Stargard.

Więcej informacji na:

https://www.facebook.com/osir.stargard1

https://www.facebook.com/StargardRowerowaStolicaPolski

(r)

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Miła niespodzianka na wyjeździe
Następny artykułMonitoring miejski. Wymienią kamery na lepsze


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj