Krzysztof Kuśmierek z marszałkowskim stypendium artystycznym

0

Stypendia te co roku trafiają do młodych ludzi, z różnych stron artystycznego świata, którzy mają ciekawe pomysły na realizowanie się poprzez sztukę. W minionym tygodniu marszałek województwa Olgierd Geblewicz wręczył symboliczne czeki tegorocznym stypendystom.

Jednym z nich jest Krzysztof Kuśmierek ze Stargardu. Jego projekt to nagranie płyty z autorskim kwintetem Unleashed Cooperation. Celem projektu jest stworzenie kompozycji oraz aranżacji utworów jazzowych, a następnie nagranie i wydanie drugiej płyty kwintetu.

– Chcemy, by zespół – po sukcesie pierwszej płyty (2022 r.) – miał możliwość realizacji kolejnych muzycznych projektów oraz podtrzymania dobrej passy – informował stypendysta.

W tegorocznej puli stypendialnej, podobnie jak w ubiegłych dwóch latach, znalazło się 90 tys. zł. To 15 tys. zł na realizację jednego projektu.

– Bardzo zależy mi na rozwoju kultury, sztuki na Pomorzu Zachodnim. Cieszę się, że kolejny raz możemy pomóc młodym, zdolnym osobom w ich artystycznych planach. Poprzednie lata pokazały, że wielu naszych stypendystów zostało dostrzeżonych także na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wam również życzę takiego sukcesu mówił marszałek.

Więcej na stronie:  https://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/mlodzi-zdolni-i-kreatywni-marszalkowskie-stypendia-artystyczne-przyznane

(r), fot. – źródło: Biuro Prasowe UMWZ 

Poprzedni artykułKsiążnica wraca do siebie – z radością
Następny artykułAwaria linii średniego napięcia na skrzyżowaniu Konopnickiej z Dworcową


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj