Książnica wraca do siebie – z radością

0

Każdy, kto kiedyś się przeprowadzał, wie jakie to wyzwanie. Bibliotekarze i pracownicy Książnicy Stargardzkiej mają już w tym doświadczenie – najpierw przenieśli się do tymczasowej siedziby przy ul. Wojska Polskiego 3, a teraz wracają do wyremontowanych budynków przy ul. Mieszka I.

Po zakończeniu prac w obu budynkach przy ul. Mieszka I przyszedł czas na ponowną przeprowadzkę, a właściwie powrót do prawdziwego domu książki – o czym przypomina efektowny neon z lat 70., który przez wiele lat ozdabiał księgarnię Staromiejską. Już niedługo wszyscy stargardzianie będą mogli go podziwiać, jak i całą zmodernizowaną Książnicę – w pełnej okazałości.

Trzeba jednak jeszcze trochę czasu, aby urządzić się tam na nowo. Pracy jest bardzo dużo. Nowe miejsce na półkach znajdzie ponad 130 tys. książek, czasopism i multimediów. Bibliotekarze mogą liczyć na szeroką pomoc – ostatnio w przenoszeniu zbiorów wsparli ich uczniowie z Zespołu Szkół nr 2.

Kiedy w 2020 r. rozpoczęła się gruntowna modernizacja KS, placówka przeniosła się do tymczasowej siedziby. Dzięki temu stargardzianie mogli korzystać z bogatych zbiorów i brać udział w różnych aktywnościach organizowanych przez bibliotekarzy.

Jeśli ktoś chciałby oddać wypożyczone książki przed zupełnym zamknięciem KS na czas przeprowadzki, może to zrobić jeszcze w czwartek (15.06.) od 10:00 do 17:00. Zwroty będą przyjmowane w budynku przy ul. Wojska Polskiego 3. Oczywiście nadal działają obie filie – na os. Letnim (ul. Pogodna 16/u/1) i na os. Lotnisko (ul. Tańskiego 6e/9).

(r)

fot.: Jolanta Aniszewska, Ilona Kowal, Agnieszka Bogusz

Poprzedni artykułZłamał trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. I dalej jeździł
Następny artykułKrzysztof Kuśmierek z marszałkowskim stypendium artystycznym


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj