Dni Stargardu 2023 na sportowo

0

Piłkarskie turnieje w piątek, sobota z Marcinem Gortatem, rowerowa niedziela – to w pigułce tegoroczne sportowe Dni Stargardu.

Wszystko zacznie się w piątek (16.06.) na stadionie przy ul. Ceglanej 1: najpierw zagrają dzieci (16:00-19:00), a po nich na murawę wejdą dorośli. Ich rywalizacja potrwa do północy.

Sportowa sobota z Marcinem Gortatem

Kolejnego dnia (sobota, 17.06.)  – gwóźdź sportowego programu. O 11:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Pierwszej Brygady 1) rozpocznie się camp z Marcinem Gortatem. W zajęciach wezmą udział młodzi stargardzianie, a każdy będzie mógł przyjrzeć się treningowi z trybun. Około 15:00 były zawodnik NBA pojawi się również na ul. Szczecińskiej, gdzie spotka się z mieszkańcami.

Już od 12:00 działać tam będzie strefa sportowa. W planach są m.in. prezentacje stargardzkich klubów, turniej koszykówki 3×3, marsz nordic walking, biegi uliczne (m.in. tradycyjny – już po raz 16. – Bieg o Błękitną Wstęgę), parada motocyklistów.

Dodatkowo przez całą sobotę (17.06.) za 1 zł będzie można poćwiczyć i pobawić się w AquaStar. Na miejscu będą specjalne wodne atrakcje dla najmłodszych, a dla nieco starszych m.in. challenge w siłowni i rytuały saunowe.

Rowerowa niedziela

W niedzielę (18.06.) będzie nieco spokojniej, ale nie zabraknie atrakcji dla cyklistów. O 11:00 z parkingu przy AquaStar (ul. Szczecińska 35) wyruszy Stargardzki Rajd Rowerowy. Jego uczestnicy będą kręcić kilometry dla naszego miasta w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. O 14:00 na stadionie przy ul. Sportowej 1 rozpocznie się festyn dla wszystkich rowerzystów.

(r)

Poprzedni artykułPociągiem nad morze! W lecie więcej połączeń, dodatkowe pociągi, większe składy
Następny artykułZmiana miejsca 40. urodzin SCK, w tym koncertu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj