SP nr 3. Będzie duży remont

0

Ocieplenie ścian, remont dachu, montaż paneli fotowoltaicznych, wymiana okien i remont sal lekcyjnych – to tylko część prac, które zostaną wykonane w Szkole Podstawowej nr 3. Jeszcze latem w placówce przy ul. B. Limanowskiego 7 ma rozpocząć się naprawdę ogromna inwestycja. Po jej zakończeniu będzie bezpieczniej, wygodniej, a na dodatek ekologicznie.

– Ta inwestycja da nam w pełni nowoczesny i „zielony” obiekt. Konkretne oszczędności zapewni zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Ocieplenie budynku, a także wymiana grzejników i lamp, też się do tego przyczynią. To korzyści środowiskowe i ekonomiczne, ale bez wątpienia uczniowie „trójki” po remoncie dostaną jeszcze lepsze warunki do nauki i wszechstronnego rozwoju. Komfort pracy dzieci, młodzieży i całej kadry szkoły na pewno odczuwalnie się podniesie – mówi prezydent Rafał Zając.

W ramach inwestycji zmodernizowany zostanie jeden z budynków i hol SP nr 3 oraz sala gimnastyczna. Ściany będą ocieplone, a na wyremontowanym dachu pojawi się blisko 50 paneli fotowoltaicznych. W planach jest także wymiana okien i drzwi. Z kolei w środku będą nowe grzejniki. Większe bezpieczeństwo zapewni też wymiana instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania. Częściowo wyremontowane zostaną również sale lekcyjne, w których pojawi się m.in. nowe oświetlenie. Zaplanowano montaż prawie 450 nowoczesnych, energooszczędnych opraw LED. Wykonana będzie też mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepła.

Wszystkie prace w „trójce” mogą kosztować nawet 7,5 mln zł. Wykonawcę tej dużej inwestycji powinniśmy poznać w lipcu. Na termomodernizację SP nr 3 miasto pozyskało prawie 5,5 mln zł z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”, a także ponad 800 tys. zł z budżetu Państwa.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułWakacje w MAH 2023. Przygoda, zabawy w glinie, wodne eksperymenty  
Następny artykułSzarża Ułańska po raz piąty


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj