Coolturalne Wakacje 2023. Film i bardzo dużo ostrej muzyki na żywo

0

Za nami czwarta odsłona Coolturalnych Wakacji. Tym razem cały weekend wypełniony był atrakcjami, szczególnie muzyką i śpiewem.

Zaczęło się Kinem na leżakach. Film „Dom Gucci” przyciągnął do Teatru Letniego nie tylko miłośników mody. Duże pieniądze, sława, miłość, a do tego zbrodnia – takie połączenie zdecydowanie przypadło do gustu widzom.

Po filmowym piątku przyszedł czas na muzyczną sobotę. Tego dnia w Teatrze Letnim królował rock. Na scenie wystąpili: Piotr Korzeniowski – muzyk, wokalista, autor tekstów i uczestnik „Szansy na sukces”; Nailah Vitha – wokalistka, laureatka międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów i festiwali wokalnych, której towarzyszył Michał Chmielenko (gitara) i Marcin Denisiuk (perkusja); zespół Dice, czyli Łukasz i Karol Przybylscy, Bartosz Izak i Mateusz Szeremeta – od 17 lat łączą klasyczny hard rock z nowoczesnymi brzmieniami; Mariusz Zarzeczny – wokalista, gra również na harmonijce, jeden z artystów Pol’and’Rock Festival, który w parku Chrobrego wystąpił w towarzystwie Marcina Rakowskiego (perkusja), Daniela Szydłowskiego (gitara basowa), Mateusza Gracza (gitara elektryczna) oraz Kornelii Lempiecho; zespół Out of Mind z wokalistką Anną Blejder.

W niedzielę już o 16:00 Teatr Letni znów wypełniła muzyka. Cykl koncertów Jazzowe Pomorze Zachodnie dotarł do Stargardu, a wraz z nim charyzmatyczna wokalistka Dorrey Lin Lyles. Na scenie towarzyszył jej Chór Cantore Gospel ze Stargardzkiego Centrum Kultury, a jako support wystąpili Tytus Łajdecki&Przyjaciele.

(r)

fot. FB/SCK/Maciej Dura-Pomarański/Marcin Rumiński

Poprzedni artykułSprawcy włamania do sklepu – zatrzymani
Następny artykułNowe pociągi dla Pomorza Zachodniego ze specjalnymi udogodnieniami


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj